Lázeňská města na filmovém festivalu propagují nominaci do UNESCO

Vložil
ČTK
01.07.2019 08:30
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Tři lázeňská města z Karlovarského kraje, která spolu s dalšími lázeňským městy Evropy usilují o zápis na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, svou nominaci propagují také na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Prezentace má i edukativní rozměr, řekla ČTK primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).


Ve společném stánku se představují Karlovy Vary, Františkovy a Mariánské Lázně ale i osm dalších lázní z Evropy. Lidé se mohou s unikátností těchto lázní, které zažívaly vrchol rozkvětu na přelomu 19. a 20. století seznámit vedle Vřídelní kolonády.

"Aby to bylo pro návštěvníky zajímavější, tak jsme připravili UNESCO bar. Protože Karlovy Vary nejsou jen městem bez kouře, ale i městem, které se snaží šetřit životní prostředí, snažíme se vyzývat lidi, aby byli střídmější a opravdu pili a jedli jen tolik, kolik potřebují. Náš bar je tedy "Unes Co... sníš nebo vypiješ" a snažíme se lidi vybízet k tomu, aby si uvědomili, že ne na celém světě je dost vody a potravin," uvedla Pfeffer Ferklová.

Kromě osvěty ale má stánek lázeňských měst i charitativní náplň. Z každého drinku půjde pět korun na účet nadace města a výtěžek by město chtělo věnovat buď na ochranu přírody nebo na pomoc například léčby leukémie.

Na improvizované pláži vedle Vřídla si ale návštěvníci mohou nejen odpočinout a dozvědět se něco o lázeňských městech, ale třebasi i zasportovat.
0 komentářů
přidat komentář

Související články