Kutná Hora požádá o dotaci na dostavbu sportovní haly

Vložil
ČTK
29.11.2018 16:45
Kutná Hora

Kutná Hora - Kutná Hora požádá ministerstvo školství o dotaci na dostavbu sportovní haly. Náklady jsou odhadovány na 35 milionů korun, dotace by měla pokrýt polovinu. Pokud město dotaci nezíská, projekt nejspíš zredukuje a zaplatí z vlastních zdrojů, řekl dnes novinářům starosta Josef Viktora (ANO).


"Byl vyhlášen dotační program ministerstva školství, do konce roku budeme podávat žádost," uvedl Viktora. Do března by město mělo mít zprávu od ministerstva, jak žádost dopadla. Výběrové řízení by radnice mohla vyhlásit ještě před tímto datem a podepsání smlouvy s vítěznou firmou podmínit přijetím dotace.

Město chtělo původně využít opci a zakázku automaticky zadat firmě, jež halu dosud stavěla. To by ale náklady nesměly překročit zhruba 24 milionů korun, což podle starosty není reálné. Radnice tak musí na závěrečnou etapu vypsat novou soutěž.

Hala začala vznikat v roce 2016 a od letošního května slouží sportovcům. První část prací, obnášející výstavbu hlavní budovy, vyšla na 60,5 milionu korun a radnice na ni získala dotaci od ministerstva školství a od kraje. Na druhou etapu, kterou bylo vybudování zázemí pro sportovce, už město dotaci nedostalo. Zhruba 78 milionů korun tak muselo zaplatit z investičního úvěru. Tato část stavby byla letos dokončena. Zbývá tak už jen závěrečná fáze, kterou je vytvoření tréninkových prostor.

Multifunkční hala je určena pro hráče basketbalu, házené, volejbalu, futsalu či florbalu. Pořádány v ní mohou být i společenské a kulturní akce, jako přednášky, burzy nebo výstavy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články