Kutná Hora chce přestavět bývalou školu na městskou knihovnu

Vložil
ČTK
21.10.2016 08:35
Kutná Hora

Projektil: Městská knihovna Kutná Hora, 2011
Kutná Hora - Kutná Hora chce přestavět bývalou základní školu v ulici Na Náměti na městskou knihovnu. Náklady se odhadují na 100 milionů korun, z toho 95 milionů by město mohlo získat z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). O dotaci nepožádá radnice, ale samotná knihovna, díky tomu by mohla být nižší spoluúčast. Práce na rekonstrukci začnou zřejmě v roce 2018, řekl dnes novinářům starosta Martin Starý (Kutnohorská změna).


"Mohlo by to jít ze stejného dotačního programu jako připravovaná rekonstrukce Sankturinovského a Vlašského domu, je to vlastně zpřístupnění historické památky," uvedl Starý. Město využije toho, že bývalá škola je součástí historického jádra zapsaného na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. "Byla by zrekonstruovaná nejen budova, ale i přilehlé dva pozemky," dodal starosta.

Současné prostory městské knihovny na Rejskově náměstí kapacitně nestačí, v ulici Na Náměti by mohla knihovna pořádat i přednášky nebo zajišťovat počítačovou výuku. Z budovy se odstěhovala zvláštní škola a je už několik let prázdná.

Radnice chtěla původně knihovnu umístit do nové budovy, která by vznikla poblíž autobusového nádraží. Výstavba by vyšla na 150 milionů korun. Město mělo už hotový projekt, z plánů ale nakonec sešlo a radnice se rozhodla umístit knihovnu do některé z nevyužívaných budov.
0 komentářů
přidat komentář

Související články