Kutná Hora chce do pivovaru vrátit kulturní a společenské akce

Vložil
ČTK
24.01.2015 12:10
Kutná Hora

foto: Petr Vykoukal
Kutná Hora - Kutná Hora chce vrátit do areálu pivovaru kulturní a společenské akce. Stavební úřad to nedávno zakázal kvůli hluku. Radnice podle místostarosty Josefa Viktory (ANO) chystá některá opatření a usiluje o souhlas hygieniků. Zákaz postihl například oblíbený festival alternativní hudby Creepy Teepee. Jeden z pořadatelů Štěpán Bolf dnes ČTK řekl, že organizátoři mají v záloze i další místa, kde by se přehlídka mohla konat.
    V nevyužívaném areálu, který patří městu, se ročně konaly tři až čtyři akce. Nejnavštěvovanější byl právě několikadenní festival Creepy Teepee, zakládající si na neformální atmosféře, duchu solidarity a prostupnosti mezi diváky a účinkujícími. Pořadatelé podle Bolfa podali oficiálně žádost o pronájem pivovaru pro letošní ročník a čekají, jakou dostanou odpověď.
    "Zároveň s tím, jak byly ty nejasnosti, jsme začali řešit nějaké záložní varianty. Tyto záložní varianty nepokládáme, dokud nebudeme mít jistotu z Kutné Hory, že to tam lze udělat," uvedl Bolf. O jaké náhradní prostory jde, nechtěl upřesnit. Šlo by podle něj o lokality nejen v Kutné Hoře, ale i v úplně jiných městech.
    Podle Viktory může být nyní pivovar oficiálně využíván pro potravinářskou výrobu a radnice to chce rozšířit na veřejné prostory pro konání kulturních akcí. "Největší problém bude získat souhlas hygieny," uvedl. Podle něj bude muset být zpracována hluková studie, na jejímž základě hygienici stanoví normy, jež budou muset pořadatelé akcí dodržovat. "Chtěli bychom případně použít i protihlukové stěny, aby to neobtěžovalo občany," dodal místostarosta.
    Otazník se v Kutné Hoře přitom vznáší i nad akcemi pořádanými pravidelně v parku pod Vlašským Dvorem. Letos se park obnovuje a podle firmy, která ošetřuje zeleň, údajně práce není možné přerušit. Potíže budou mít hlavně organizátoři gotické slavnosti Královské stříbření, na kterou každoročně míří tisíce lidí. Z parku by se tato akce měla přestěhovat před chrám svaté Barbory a Galerii Středočeského kraje. Kateřina Vavrušková z Českého muzea stříbra dnes ČTK sdělila, že 24. ročník Královského stříbření se po dohodě s radnicí a galerií bude konat 20. a 21. června v rozsáhlém areálu vzniklém propojením zahrad Jezuitské koleje a parku kolem Barbory.
0 komentářů
přidat komentář

Související články