Demolice Sokolské boudy začne zřejmě až příští rok na jaře

Zdroj
Tomáš Kučera
Vložil
ČTK
12.03.2018 08:25
Janské Lázně


Janské Lázně - Demolice zdevastované Sokolské boudy na Černé hoře v Janských Lázních na Trutnovsku s největší pravděpodobností letos nezačne. Čtyřpodlažní dřevěná budova v typickém červeném nátěru měla jít původně k zemi letos na jaře. Majitel čeká na změnu územního plánu, která by měla být hotova nejdříve v létě letošního roku. ČTK to zjistila od majitele objektu Martina Kulíka a vedení Janských Lázních, v jejímž katastru bývalý horský hotel stojí.


"Nepředpokládáme, že by letos měla začít demolice, protože stále nemáme schváleno, co tam místo Sokolské boudy bude definitivně stát," řekl ČTK Kulík. Nynější Sokolská bouda stojí podle něho velmi blízko frekventované cesty. "Se všemi jsme se domluvili, že novou boudu posuneme o nějakých 33 metrů při zachování stejného půdorysu dál od cesty, a to vyžaduje změnu územního plánu, která už měla být, ale ještě neproběhla. Na to se teď nejvíce čeká. Dokud změna nebude, nemůžeme dál postupovat," řekl Kulík. Na projektu nové budovy spolupracuje s miliardářem Tomášem Němcem a také s vlivným horským podnikatelem působícím v Krkonoších Richardem Kirnigem, kterému patří Skiresort Černá hora - Pec.

Změna územního plánu by podle starosty Janských Lázní Jiřího Hradeckého mohla být hotová nejdříve v polovině letošního roku. "Tlačím na to, aby to bylo co nejdříve. Doufám, že to bude hotové v létě do poloviny prázdnin," řekl ČTK Hradecký. Schválení změny na jaře letošního roku, tedy v termínu, který by demoliční práce letos umožnili zahájit, starosta nepředpokládá. Kulík ČTK řekl, že za této situace demolice letos nepřipadá v úvahu. "Pokud to vypadá takto, tak se vše o rok posouvá a s demolicí začneme příští rok na jaře," řekl Kulík.

Nový objekt nebude replikou nynějšího dřevěného čtyřpodlažního krkonošského hotelu, půjde o zcela novou stavbu. V ní by měla vzniknout velká restaurace a minipivovar. "Ubytování by mělo být spíše minoritní. Měl by to být veřejný prostor, záchytný bod na hřebenech, o kterém by člověk věděl, že tam jsou kvalitní služby," uvedl Kulík, kterému patří nedaleký Skiareál v Malé Úpě, kde má v bývalé Tippeltově boudě pivovar Trautenberk.

Projekt je úzce spjatý s plánovaným propojením skiareálů Černý Důl, Janské Lázně a Pec pod Sněžkou v jeden velký resort, který nabídne až 60 kilometrů sjezdovek a propojovacích tratí. Až se areály propojí, nová Sokolská bouda by měla být v centru dění celých východních Krkonoš. Kulík ale zdůraznil, že výstavba nové Sokolské boudy a projekt propojeného lyžařského resortu jsou dva samostatné záměry.

Z katastru nemovitosti a obchodního rejstříku vyplývá, že vlastníkem objektu v nadmořské výšce 1270 metrů je akciová společnost Sokolská bouda. Firma byla založená v prosinci 2016 Martinem Kulíkem, Jiřím Váchalem, Tomášem Němcem a společností Mega Plus zastoupenou jednatelem Richardem Kirnigem.
0 komentářů
přidat komentář

Související články