Modulová výstavba i provedení výrobků od KOMy se mi líbí, ale vydat za 1m2 23.tisKč bez DPH (tj.993.600Kč za 1ks kontejner velikosti 4*9m) a nechat si tvrdit, že to je o 30% levnější než srovnatelná standartní výstavba, mi připadá docela silná káva
Pane Štěpánku,asi zde došlo k mýlce, musíte porovnávat porovnatelné. Nechte si zpracovat nabídky standardní metodou v nízkoenergetickém standardu a modulární a porovnávejte. Dále je nutné si ověřit, jestli je nabízen opravdu nízkoenergetický standard. Jinak KOMA uvádí v ceníku nízkoenergetickou garsonku 9,3x3,6m za 776tis.Kč, tj. s DPH (10% pro bytovou výstavbu) za 854 tis.Kč a to na novou nízkoenergetickou stavbu mi připadá solidní nabídka. Jinak děkuji za ocenění výrobků firmy KOMA.
Rád bych se pletl. Při výpočtu jsem vycházel z nabídky, kterou mi zaslali přímo z KOMy. Jako nízkoenergetická je prezentována pouze modulace/řada M3, cena byla uvedená pouze za m2 - oficiální ceník k tomu tehdy neměli (březen 2010), rozměry 9*4 vycházeli ze zaslaného katalogu. Je fakt, že při snížené DPH je cena mírnější 910.800Kč/m2. Pokud je to nyní sníženo jak uvádíte, potom už o tom lze uvažovat.
Teď, a bohužel opožděně, jsem si všiml, že vámi uvedená cena 776tis Kč je také bez DPH, tj.vycházíte ze stejných podkladů - 23tis/m2 bez DPH . Pokud budu porovnávat s klasickou výstavbou, tak opravdu nic moc zejména pak při porovnání životnosti, nákladů na údržbu, úspory na základech, .... V kategorii kontejnerových staveb bych asi vsadil na levnější alternativy
tak pokial to ma ceny za 33,5 stvoraka cca 850-900 000czk,tak to sa ozaj vyplati radsej kupit klasicke prepravne kontajnery a svojpomocne to prerobit na byvanie.
tak pokial to ma ceny za 33,5 stvoraka cca 850-900 000czk,tak to sa ozaj vyplati radsej kupit klasicke prepravne kontajnery a svojpomocne to prerobit na byvanie.
Asi zde bojuji s větrnými mlýny. Porovnávání nízkoenergetických modulů s přepravními kontejnery nebo kontejnerovou výstavbou. Je to stejné, jako byste porovnávali boudu na psa s dřevostavbou. Bouda na psa je přece také levnější na m2 a neteče do ní a vytváří prostor. Co na tom, že dřevostavba má nízkoenergetické parametry a parametry standardní výstavby, ale ta bouda na psa je přece tak levná! Podobně jsou stanoveny i výrobní řady automobilů, kdo chce tak si pořídí Superba a jinému postačí Fabie. Tak je to i s kontejnery/moduly, buď dáváte přednost nízkoenergetickým modulům nebo obytným kontejnerům. Nezbývá mi jen opakovat - porovnávejte srovnatelné.
Pane Harte, pokud mi někdo navrhuje koupit stavbu/objekt/budovu s tím, že zaplatím o 30% méně než u obdobné standardní stavby (tj.zřejmě zděné/montované) N-E parametrů, tak očekávám cenu max. 15-18 tisíc Kč/m2 bez DPH a nikoliv stejnou ne-li větší částku. kterou stojí obyčejný N-E katalogový domek.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
o com je cely N-E standard? o zatepleni/zatesneni a energetickej narocnosti.