Source
SKANSKA
Publisher
Tisková zpráva
14.09.2010 01:15
Richard Meier


back to article
6 comments
zelená rétorika
Vích
| 14.09.10 12:42
Jako další z mnoha administrativních objektů v administrativní zóně Pankráce a Michle to udržitelné a eko řešení rozhodně není. Dalších cca 1000 nově příchozích lidí denně a dalších cca 500 aut denně. Je to jen pokračující degradace urbanismu města. Před 20 lety by mne nenapadlo, že se Meier, Foster, Koolhaas atd. budou schovávat za zelenou rétoriku, aby jim prošlo další business centrum.
Jen do toho!
Lukas Soukup
| 14.09.10 04:35
Ja bydlim na Pankraci jiz delsi dobu a jsem pro. Lokalita za poslednich 10 let doznala mnoho zmen a to z velke casti k lepsimu. Celkove se "zvedla" diky Arkadam a administrative v okoli. Architektura je to (minimalne na Ceske/Prazske pomery) solidni. Puvodne tam byly vsude nechutne smetiste a koprivy kolem nejvyssich prazskych "mrakodrapu", vietnamska trznice, atd... Dnes lukrativni lokalita. Samozrejme negativem je vyssi dopravni zatez. Jinou kapitolou jsou hubickovi "vizibilni" kejkle do nebes se tycici...
zelená rétorika
gallina-scripsit
| 15.09.10 06:37
Připomíná mi to nedávnou sebechválu od Boeingu, když předváděli nové bezpilotní letadlo pro U.S. armádu. Na vodík. Tedy eko. Jejich rétorika byla, pravda, ještě zelenější. O tu khaki dimenzi. Tehdy jsem si představil, že zanedlouho tu budou i ekotanky a ekoatomovky.
S poslední kancelářskou budovou na Pankráci , pardon, s City Green Courtem je to podobné. Kostka z tabulového skla. Akvárko na Saddáma.
re: Vích
Jan Turina
| 18.09.10 11:27
Nechci hodnotit vhodnost stavby další administrativní budovy na pankráckém pentagonu, jen mám krátkou poznámku k Vaší poznámce o Meier, Foster, Koolhas a k tomuto konkrétnímu projektu. Pokud vím, o této budově se donedávna mluvilo pouze jako o City Court, takže slovo Green bylo do názvu přidáno nejspíš z ryze marketingových důvodů. No a jestli může být takováto stavba ze skla, železa a betonu "ekologická" a udržitelná je otázka...
certifikujeme o 106
palmexman
| 19.09.10 01:41
LEED pochází z USA. a úspory energie a USA? to mi nejde moc dohromady. bych se nedivil, kdyby barák vyšel na naše C v PENB. ještě by také byla zajímavá spotřeba primárních energií. aby to nedopadlo tak jako některé pasivní baráky, které zbaští ve výsledku více primárních zdrojů než některé nízkoenergetické.
re: palmexman
aaa
| 19.09.10 09:02
LEED ma tu vyhodu, ze poskytuje mezinarodni srovnani, coz s nasim PENB udelate asi tezko. Taky zohlednuje jiny kriteria nez nas vypocet. Bylo by zajimavy udelat oba pro jeden dum, kdyby to slo. Pak by se ukazalo jak sme na tom a chceme se vytahovat, jak to ti hloupi americani delaji spatne. Pokud chcete kritizovat uspory energie v USA, tak predpokladam ze ste tam byl a videl energeticky standard nove stavenych federalnich budov a srovnal ste si ho po navratu s tema nasema. Ja bych moc nevyskakoval. Kazdopadne oba certifikaty sou dost pochybne zneuzitelny v nejakym reklamnim green ecology sustainable bullshit letacku. Na druhou stranu pokud srovnavate dve budovy podle stejnych kriterii, tak ten vysledek je docela uzitecnej a je jedno podle jakyho systemu.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.