V Pardubicích začala oprava frekventovaného Masarykova náměstí

Publisher
ČTK
02.07.2018 14:55
Czech Republic

Pardubice

Pardubice - Správa a údržba silnic Pardubického kraje dnes zahájila dlouho připravovanou rekonstrukci silnice na Masarykově náměstí v Pardubicích, potrvá do konce srpna. Opraví se vozovka i autobusové zastávky, využijí se i materiály na bázi nanotechnologií. Přísada zlepšuje fyzikálně mechanické vlastnosti vrstev a jejich odolnost, řekl ČTK ředitel krajských silničářů Miroslav Němec.


"Zlepšuje to vazební síly v maltě, která spojuje jednotlivé kamínky a frakce, které se ve směsi nacházejí,"
uvedl Němec.

Rekonstrukce bude kvůli zajištění dopravní obslužnosti rozdělena na dvě etapy. Dnes se uzavřela polovina vozovky ve směru od Chrudimi, kde dělníci vybourají dlažební kostky v pruhu pro autobusy a udělají nový kryt z cementobetonu. Položí i nový asfalt.

Od 1. srpna se pak stejným způsobem zrekonstruuje druhá strana ve směru na Chrudim. Masarykovo náměstí v Pardubicích je klíčovým dopravním uzlem, kterým denně projede více než 20.000 automobilů a desítky autobusů městské a veřejné hromadné dopravy.

Město Pardubice během stavby zároveň upraví zpevněné plochy před budovou ČSOB Pojišťovny a zřídí semafory na přechodu pro chodce před obchodním centrem Palác Pardubice.

Od září do října bude oprava silnice pokračovat na navazujícím úseku od Masarykova náměstí po most Pavla Wonky. Stejně jako při předchozí stavbě nahradí nynější asfaltobetonový kryt tišší povrch. Stavební práce jsou naplánovány z větší části na víkendy při částečných uzavírkách.
0 comments
add comment

Related articles