Samozřejmně, že neutne. Takový frajeři nejsme...
Jde o představu jak je pyramida velka, právě v místě s kterýn se kdokoli může identifikovat. Zná jejich měřítko. Je mu blízké. Člověk, lavička, městský dům, ulice. Pyramida se mněla vybudovat pomocí lan a balónu, leč je to ve městě nereálné. Parsky tento účel splní a to ,že se protnou není nijak na škodu. Jde o pocit z měřítka - munumentality. DAD
Napadlo mě to samé, když jsem viděl vizošku :D Efekt pyramidy zřejmě zanikne v prostém kříži tří světelných kuželů vytrácejících se v nekonečnu.
Jinak, není to špatný nápad, ale chybí tomu nějaká myšlenková vazba. Takto to vypadá jako pouhá variace na téma světelných dvojčat v New Yorku či mnoha dalších podobných "projektů" ve světě...
Je mi jasné, že předmět pro námět se stala pyramida z konstrukčních záležitostí - ale je přece jenom vhodné ji za každou cenu konstruovat? i za tu, že ABSOLUTNĚ nezapadá do historie Ostravy a ani se s ní nijak nepojí? Tady si myslím, že pokud někdo něco takového schválí, tak to bude barbar a jen pro výtku, že něco vypadá cool a light arichitektura zrovna letí, se k tomuto zaváže a podepíše. Rád si potom přečtu recenze, až ho podobní, kteří trošku nad prací a jejim užitkem, symbolikou, architekurou a technologií trošku přemýšlí a uvažují, rozcupují. Světelné paprsky jsou super, ale co potom letadla - na někoho to přeci musí mít rovněž vliv. Tvůrci by se měli raději zamyslet například na holografickou projekcí něčeho symbolického pro místo vystavení, než nám tady rvát takové kýče! Podotýkám holografickou - tady bych alespoň ocenil tu práci, než postavit 4 lampy pod sklonem v domnění, že se to "někde" nahoře protne - a pak to stejně nikdo neuvidí. Doufám, že v podobném myšlení nejsem sám.
Ano nezapádá aby zapdnou mohla. V projektu počítáme s faktem, že si lidé uvědomí měřítko právě v kontextu s tím co je notoricky známé. Proč v ostravě ? Protože jsme z Ostravy a měřítko je všude kolem nás. Přišli jsme na to tento nápad v Ostravě Pyramida je vytýčena 4 body. Jsou to nároží. Ty jsou zbudovány z gabionu. ty samy o osobě budí respekt. Teprve v noci bude svitit. Projekt má záštitu ostravského primátora, náměstka primátora, starosty moravské ostravy, ministrestva kultury, ambasády egyptu. projekt podpoří svými přednáškami pan Radavon Lipus, pan architerk Pleskot, pan architekt Hurník , Ostrava 2015 a další. projekt je povelen i správou Mošnovského letiště. O projekt v tuto chvíli požádala Polská strana a Architectural week. Byl bych rád kdyby projekt pomohl lidem (v tu to chvíli v Ostravě) pochopit měřítko a na chvíli zapřemýšlet o jeho kontextu ve městě, zapřemýšlet nad pyramidou jako takovou a její velikosti v kontextu s posledním odpočinkem někoho koho vůbec neznáme. Pochopit architekturu, která je pro mne uměním tím že umění není. Možná se na chvíli dostat do egypta. Tak proč tolik pesimismu...
Dnes mi přišel mailem jakýsi oficiálně se tvářící leták o pyramidě v Ostravě, kde se uvádí, že pyramida o základně 230 m zabírá půdorysnou plochu 52,9 hektarů. Mám za to, že už dost dlouho platí, že je to jen 5,29 hektarů. Druhá poznámka se týká vlivu kostek z lisovaného kovošrotu, měsíc uložených na jednom místě, na podklad. Pokud vím, tak v centru Ostravy jsou v místě uváděné instalace žulové dlažby. Radím tedy řádně zajistit plochu pod šrotem proti zanechání rezavé stopy.Nejde možná ani tak o peníze, ale o tu zbytečnou práci navíc. Vhodnější a stylovější by byly kostky z gabionů. No a z výše uvedenými pochybnostmi o technickém provedení a smyslu akce naprosto souhlasím.
Vážení diskutující, prosím, přečtěte si něho o pyramidách a bude vám jasné, že právě do Ostravy pyramida patří, a řekla bych natrvalo! Tento tvar má mimo jiné efekt čistící a všichni přece víme jak se nám tady dýchá a jak i vedení města usiluje i zlepšení ovzduší a celkového životního prostředí ve městě. Fandím všem, kteří na myšlenku přišli a také tento projekt realizují. A přimlouvám se, aby ho rozvíjeli ještě dál, poučeni o efektu tvaru pyramid se nebáli i experimentovat s tímto tvarem. Moc bych si přála, kdyby repliky "malých" cheopsových pyramid se objevily i v parcích a jinde na veřejných prostranstvích. Postačí k tomu několik tyčí k vytvoření konstrukce (hran...)
Včera jsem marně čekala s manželem na rozsvícení Pyramidy do 22:00 hod. Zase si z nás někdo pěkně vystřelil. Kromě romských dětí, prohánějících se na kolečkových bruslích a dalších pár naivních diváků čekajících slibovanou pyramidu se nestalo nic. Svítilo pouze pouliční osvětlení.
Byl jsem se podívat na tu pyramidu.Je to zajímavý pohled.Hezky jde vidět z mostu nad Ostravicí za domem knihy Librex.Ale je divné je,že někdo si s tím dává práci,stojí to asi hodně peněz a nakonec ty reflektory nesvítí.Takže pyramida má jen tři strany.Asi by měla Ostrava zaůkolovat správce osvětlení,když chce vyhrát to evropské město kultury.
Omlouvám se. Byly nějaké provozní výpadky. Pyramida vydá své tajemství 24.-25. září. DOPORUČUJI JEŠTĚ JEDNU NÁVŠTĚVU.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Jde o představu jak je pyramida velka, právě v místě s kterýn se kdokoli může identifikovat. Zná jejich měřítko. Je mu blízké. Člověk, lavička, městský dům, ulice. Pyramida se mněla vybudovat pomocí lan a balónu, leč je to ve městě nereálné. Parsky tento účel splní a to ,že se protnou není nijak na škodu. Jde o pocit z měřítka - munumentality. DAD
Jinak, není to špatný nápad, ale chybí tomu nějaká myšlenková vazba. Takto to vypadá jako pouhá variace na téma světelných dvojčat v New Yorku či mnoha dalších podobných "projektů" ve světě...