Architect: Eva Rybníčková
Project:2005-06
Completion:2006-08
Built Up Area:98 m2
Site Area:320 m2


back to article
10 comments
mnojo,no
A.J.K.
| 09.12.08 01:54
--- vcelku to jde - rekneme ze dispozice je bezkonfliktni --- ale to zabradli na schodisti - pani (slecno ) Rybnickova,to uz priste nedelejte - to se vam opravdu nepovidlo
odpověď (panu, paní, slečně) A.J.K.
E.M.
| 09.12.08 02:49
A spojil (a) jste si v mysli obrázky zábradlí "zhora" a pohled na schodiště "a zábradlí zdola" ?
zajímavé
Thierry
| 09.12.08 04:12
Zajímavě syrový dům, na to, že to dělala ženská. Včetně toho zábradlí. Překliknu si na toho Markliho v Grabs, jako by se to chtělo porovnat.
AJK: rekneme ze supr kritika...
dotaz na autora projektu
Vendula K.
| 17.01.09 06:38
Dobrý den paní Rybníčková,
Vaše realizace (obzvláště interiérů) se mi velmi líbí. Ráda bych se zeptala na použití epoxidové stěrky v rodinném domě...Můžete doporučit nějaký konkrétní typ (výrobce) stěrky, která je nejvhodnější pro bydlení (z pohledu estetického a rovněž praktického)? Použila jste na stěrku nějaká protiskluzová či ochranná additiva? Sama o použití epox.stěrky do obytných prostor uvažuji a okolí (otec projektant a rovněž podlaháři - konzervativci mě vehementně odrazují (argumenty: mikrooděrky způsobující ztrátu lesku; kluzkost; otisky šlápot zanechané na povrchu = častá údržba apod.). Ráda bych však znala názor uživatele, ne jen rady teoretiků.-)....můžete se mi prosím k tomuto vyjádřit?? Předem Vám děkuji za cenný názor.
odpověď - podlaha
Eva Rybníčková
| 17.01.09 11:46
Dobrý den, děkuji za dotaz:
Použita je epoxidová litá stěrka STO-CRETEC s matovým lakem, dodavatel firma Ma-kra plus. Protiskluzová aditiva v ploše nejsou, na schodišti ano. Podlaha neklouže víc než např. parketová či laminátová plovoucí, materiál je narozdíl od dlažby či laminátu teplý na dotek. Škrábance se dělají, ovšem časem (po týdnu) jsou zastřeny a zneviditelněny, zašlapány, eventuelně překryty dalšími jemnými škrábanci :-D. Jistě je výhodou zmatnění povrchu, na vysoce lesklé lité podlaze by to asi vadilo víc. Estetický účinek jednolité podlahy je zřejmý, lze ovšem zvolit všechny odstíny RAL a případně i jemnozrnné barevné směsi, na kterých ještě spíš není nic moc vidět (efekt pepř a sůl).
Údržba je podobná jako u podlah z linolea a lze ji bez potíží zvládnout dostupnými úklidovými prostředky.
Naše podlaha je nyní podrobena zátěžovému testu - rozhazovanými kostičkami, mlácením čímkoli co dělá rámus, přesouváním židlí a též přesouváním kocoura s roztaženými drápy - a zatím se osvědčuje, neměnili bychom.
Ještě zábradlí
Jan Bauer
| 24.02.09 01:48
Estetiku zábradlí chápu a líbí se mi, ale bezpečnost nechápu - zábradlí má být přeci před výškovým stupněm a ne až za ním, aby mezi zábradlím a podestou vzniklo jakési zrcadlo.... Na koho může spadnout vina v případě úrazu např. malého dítěte? Jinak dům není špatný - zvláště barevně podporuje ořešák, ale materiálově... už jsem trochu alergický na omítané krychle - asi bych se nebránil dřevěným plochám (obkladu), kde vynikne textura a rastr, což mi celkově na návrhu chybí. PS: Stůl je překrásný....
zábradlí
Lenka
| 24.02.09 03:04
Také zábradlí rozumím. Připadá mi, že se tam hodí tj. detail stolu, sedátka v obýváku... podle mne je fajn...
Je to docela příjemný dům...Nepřipadá mi, že by byl pro rodinu s malými dětmi (nečetla jsem tedy text)
K zábradlí to: Jan Bauer
Eva Rybníčková
| 01.03.09 01:24
Dobrý den, stolu kompliment vyřídím a k Vašemu dotazu:
Pro navrhování ochranných zábradlí existují pravidla - norma ČSN 74 3305, která uvádí mimo jiné minimální rozteče šprušlí a odstupy od výškových stupňů. Přísnější je norma u zábradlí v budovách určených dětem a obecných obytných budovách, benevolentnější naopak v rodinných domech. Zřejmě se zde předpokládá určitá adresná zodpovědnost obyvatel?
Vzhledem k tomu, že v tomto domě se zrovna pohybuje jeden roční lezec - objevitel, doplnili jsme nedávno, pod tíhou výše zmíněné adresné zodpovědnosti, naše normu splňující zábradlí o celoplošnou plachtovinu, kterou nelze ani při soustředěné snaze podlézt, a dále o vrátka, bránící vůbec vstupu na schodiště (pro větší zvědavé děti). Je to řešení dočasné, snadno demontovatelné, esteticky neurážející a zejména účinné. Nechceme totiž ani trochu zjišťovat, na koho by spadla vina při náhodném úrazu.
Totéž jsme řešili u krbu, totéž u šuplíků v kuchyni, totéž u...
Nutno připodotknout, že ani splnění normy pro objekty s výskytem malých dětí při návrhu zábradlí samo o sobě nezabrání pádu či úrazu...
zvonka o nicom ale
newversion
| 08.05.12 10:32
... ale podorys a interier... bardzo sympaticne
zábradlí
Eva Šindelářová
| 09.05.12 03:58
Interiérové zábradlí se mi líbí, už dlouho uvažuji o něčem podobném. U vás navíc perfektně doplňuje retro styl stolu a jídelních židlí. Úžasně nápadité je i zábradlí/konstrukce pro popínavky/ vnějšího zábradlí. Je to opravdu moc hezké ovšem pro zloděje to musí být pobídka vás občas navštívit. Držím palce, aby k tomu nedošlo a přeji hezké bydlení.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Eva Rybníčková