Městečko Svatý Mořic každoročně postihuje zajímavý turistický fenomén. Populalace se tu během hlavní lyžařské sezóny rozroste na desetinásobek.
Údolí Oberengadine je považováno za jedno z nejmalebnějších v celém Švýcarsku. Od hladiny stříbného jezera v úrovni 1800 metrů nad mořem se zvedají překrásně zarostlé hory se zasněženými vrcholky. Do takhle malebného prostředí zasadil Lord Norman Foster svoji perlu. Víkendový dům pro sebe a své curyšské přátele usadil na osm noh s nejlépší orientací svahu s výhledem na jezero a okolní hory. Přestože ledvinovitá forma domu působí jako zaparkované ufo, její autor vycházel z krajových zvyklostí, respektoval místo i jeho návštěvníky. Forma patnáct metrů vysoké a čtyřicet metrů dlouhé horské chaty vznikla kompletně na počítači. Jakákoliv změna návrhu se dynamicky projevovala v celé 3D hmotě. Podobný princip se natolik osvědčil, že v případě
GLA si Fosterova kancelář posílala s jednotlivými profesemi a dodavateli jen jediný soubour, a tím byl 3D model celého domu. Zatímco žebra dřevěných nosníků vytořily CNC stroje v Německu, pak modřínová fasáda pochází z tradiční místní šindelářské dílny (čtvrtmilionu kusů). Rozměrné byty Chesa Fututra (každý s 8-10 pokoji) se sdružují kolem dvou kruhových betonových komunikačních jader. Do vnitřních dispozic se organická vnější forma propisuje jen minimálně. Kde bychom očekávali křivky nebo organiku, vládnou pravoúhlé tvary. Přesto si zde na nedostatek exkluzivity nemůžete stěžovat.