Soutěž na tento most byla už v roce 2004 a byla vypsána na lávku pro pěší v úspornější šířce komunikace. V soutěží jsme byli druzí za návrhem lehkého ocelového mostu vyvěšeného na lanech. Koncepce vítězného návrhu nebyla schválena orgány životního prostředí a k realizaci byl vybrán náš návrh s novým požadavkem investora na možnost trvalého jednosměrného provozu z centra a převedení vodovodního a plynového řadu.
Od prvního konceptu jsme most zdobili sochami proto, aby se v tomto místě mohli zdržet pasanti, aby se mohli posadit a pozorovat řeku. Bečva je totiž v tomto místě dost přívětivá, jsou tu často lodičky a je tu příjemná atmosféra. Dost dlouho trvalo období naší práce a připomínek a požadavků ze strany města i přerovské veřejnosti než stavba mostu dostala současnou podobu. Most má dosud hodně ctitelů, ale bohužel jsou i negativní ohlasy na jeho novou podobu a to často od zastánců stavby repliky předchozího betonového mostu.
Průběh práce na projektu i při vlastní realizaci byl, jak jsme přesvědčeni, normální. Názor na jeho šířku se hledal dost dlouho a myslíme si, že to vše bylo ve prospěch věci. Všechny úvahy a změny byly na místě – nebyly kladeny nijak zlomyslně, byla vždy dobrá atmosféra a celý dlouhý proces byl moudře veden investorem akce. Práce se během této doby rozrostla o vyřešení celého okolí mostu včetně řešení dopravy v centru starého města. Rádi bychom podobnou akci prožívali znovu.
Šrámková architekti