Tříčlenná rodina s dvěma psy, pocházející z jižní Moravy, si pro svůj vysněný dům vybrala pozemek nacházející se v okrajové části menšího města. Svazek obcí Modré hory propojuje vinařskou lokalitu, kterou definuje mírně zvlněná krajina s množstvím vinohradů a malebných vesniček. Na úvod spolupráce se architekti sešli s investorem na pozemku, který je ihned nadchl. Ukázalo se, že místo má velký potenciál a navíc, že majitel má s architekty stejné estetické cítění a potřebnou dávku "osvícenosti" k vytvoření architektonicky kvalitní a udržitelné stavby. Ke sladění představy o prostoru pomohlo v začátcích spolupráce využití virtuální reality – konkrétně VR brýlí. Klient si tak udělal jasnější vizi o vnitřních prostorech domu a s architektem Michalem Kotlasem se domluvil na kompletním návrhu včetně interiérů.
Vznikla tak dřevostavba, umístěná ve stávající zástavbě rodinných domů na okraji obce, obklopená velkým pozemkem, který se nachází v bezprostřední blízkosti vinic a meruňkových sadů. A právě příroda v okolí domu, byla tím hlavním, co inspirovalo architekta při práci na studii: "Chtěli jsme, aby zeleň zvenku prostoupila dovnitř do domu, což se povedlo díky proskleným stěnám a atriím, které přes terasy propojují vnitřní prostor se zahradou. V jednom z atrií jsme nechali zasadit strom, který při slunečním svitu vytváří zajímavou hru světla a stínu a zároveň tvoří určitou clonu obývací místnosti od exteriéru," říká Michal Kotlas.
Hlavní vstup k domu je otevřený, bez oplocení, a slouží pro vjezd aut i pro pěší příchod. Od okolí je dlážděná plocha vchodové části oddělena betonovými stěnami s průhledy do soukromé části zahrady. Tyto stěny zároveň propojují vnitřní prostory domu s okolím. Dřevostavba je přízemní, splývá s krajinou, což ještě umocňuje plochá střecha s extenzivní zelení. Kromě estetické funkce má zeleň na střeše svůj přínos také v letních teplých dnech, kdy zlepšuje celkové klima uvnitř domu. Všechny obytné místnosti domu obepínají terasy. Plochá střecha s přesahem vytváří jejich přirozené krytí před deštěm a sluncem. U hlavní terasy před obývacím pokojem je umístěno koupací jezírko, které stejně jako vegetační střecha pomáhá upravovat klima v teplých dnech. Terasa umístěná podél domu na druhé straně zase nabízí zapuštěný bazén s venkovní sprchou a vstupem na toaletu. Za domem se nachází okrasná zahrada, která přechází v pravidelný ovocný sad, zakončený objektem pro hosty a zázemím. Přesto, že je dům poměrně velký, působí nenápadně a perfektně zapadá do okolní krajiny.
Všechny obytné místnosti jsou maximálně propojeny se zahradou. Okna (Janošík) jsou vedena od podlahy ke stropu se skrytými rámy, aby nic nerušilo výhled do okolí. Mezi dvěma místnostmi, které slouží jako pracovny, je umístěný propojovací prvek - malé atrium s možností posezení. Díky tomu je zajištěno přirozené světlo v chodbě, vedoucí do pokojů a koupelny. Hlavní obytný prostor s velkou kuchyní, jídelnou a posezením je maximálně otevřený směrem ven. Tento efekt ještě umocňují dřevěné akustické panely (NOVATOP) na stropě, které "přechází" přes bezrámová okna z interiéru, do podhledu střechy v exteriéru. Tím se celý prostor uvnitř i venku opticky zvětšuje a propojuje. V rohu obývací místnosti je krbová vložka s obestavbou, která má vzhled pohledového betonu. Praktickou součástí domu je technická místnost se zázemím pro technologie, pračku a sušičku, spolu s pracovní deskou na skládání prádla. V místnosti se nachází také zvýšený psí sprchový kout, včetně speciální sprchy s kartáčem na psí srst.