Cafe Konvikt

Kavárna v bývalém konviktu

Cafe Konvikt
Spolupráce:Master & Master, David Minařík
Adresa: Univerzitní 1, Olomouc, Česká republika
Investor:Cafe Konvikt
Realizace:2018
Užitná plocha:120 m2


zpět na článek
4 komentáře
sochy
Jana Rejsková
| 27.01.20 06:00
Panna Maria za lavicí a ve výši kolen? Proč?
koncept
Jan Polách
| 28.01.20 07:09
Za autory celkové rekonstrukce " Konviktu":Prostor nynější kavárny byl původně kočárovnou, nové funkční a dispoziční řešení včetně vložené vestavby bylo realizováno při komplexní rekonstrukci celého areálu v r. 1999-2000. Osazení sochařské výzdoby s církevní tématikou do podnože baru? A za lavici( viz předchozí komentář)?
wannabe cool
hdng
| 28.01.20 09:56
Wannabe cool... Citlivé narábanie s kontextom je dnes trendy, ale týka sa už len trendy tém? Zdôvodnenie konceptu v úvode autorského textu má výrazné faktuálne rezervy.
„výrazné faktuálne rezervy“
Dr.Lusciniol
| 29.01.20 12:05
Celkova odezva zde, na tento zobrazeny pocin, je zcela vystizne shrnuta v libezne slovencine, pod znackou „hdnc“.
Ja bych se tak jemne nevyjadril, nebot v tomto pocinu vidim jen pokus o ciste hmotne navyseni hodnoty prostoru, za cenu ztraty jeho libeznosti. Damy se ujaly dle mne nemozneho ukolu. Nemam pochyb, ze tato puvodni kocarovna by nebyla obohacena jakoukoliv vestavbou, i mnohem lepsi nez touto „metaforu stromu“.
Zrovna tak „ve výklenku podsvíceném jemnou růžovou barvou umístěn malý oltářík se sochou Panenky Marie“ z baroveho pultu oltar nevyvola. Podobnou neznalost predmetu naznacuje hlaska, ze: “Dřevo navíc evokuje tradiční kostelní lavice.“
Je skoda, ze: „světlo a celková světelná dynamika prostoru, která měla ukazovat božskou stránku světa.“ byla touto vestavbou zcela poprena. Vyvrcholenim naprosteho nepochopeni veci je zaverecne prohlaseni, ze: „ V kavárně je tento princip reprezentován centrálním kruhovým osvětlením metaforicky zpodobňující svatozář, jež se propisuje také do horního patra a symbolicky se prostorem nese dále do nekonečna.“
V tomto pripade, vzato toliko jen opticky, to nekonecno konci, jiz hned nekde nad touto fraskou.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Denisa Strmisková, Barbora Kudelová