Tento projekt byl pro nás od začátku specifický a to zejména tím, že jsme o něm s majitelem hodně mluvili, ale nemohli jsme fyzicky prostor navštívit. Od prvních skic až po finální projekt uplynul rok. A od toho ještě další, než byla bytová jednotka dostavěna a my ji mohli konečně navštívit.
Byt se nachází v developerské výstavbě v Libni. Byla to pro nás jedna z prvních zkušeností s developerskými projekty. S osvíceným majitelem bytu jsme společně vytvářeli budoucí podobu jeho domova. Konstruktivní schůzky nad návrhy a vzorkování bylo součástí procesu, který nám vynesl nadčasové řešení, jenž bylo po téměř dvouletém čekání realizováno bez následných výrazných změn v původním projektu.
Dispoziční řešení bylo definováno stavebním projektem a nedovolilo další změny. Vstupní chodba se stává centrálním prostorem, z které se vstupuje do obývacího pokoje s kuchyňským koutem. ložnice, pracovny, koupelny a na wc. V chodbě je navržen a vyroben na míru úložný prostor s čalouněným botníkem. Barevnost a materiálové řešení prochází celým bytem. Používáme dubovou dýhu doplněnou odstíny šedé s výraznými akcenty lahvově zelené. Nejvýraznější využití je v koupelně na obkladu a na čalounění v předsíni.
V ložnici dominuje okno s výhledem do koruny stromu a dřevo - rustikálnější na podlaze a dubová dýha na posteli a na komodě, která rozbíjí jednoduchost vestavěné stěny. V celém prostoru jsme ve velké míře využívali světla od české firmy Lucis.
Jedním z hlavních přání majitele byla velká knihovna se čtecím koutkem. Ta vznikla na stěně se vstupními dveřmi do pokoje. Bylo nutné do prostoru místnosti dostat pohodlnou pohovku v dostatečné vzdálenosti od televize, kuchyňskou linku a jídelní stůl. Stůl slouží i jako příležitostné prodloužení kuchyňské pracovní plochy tím, že je vyroben ve výšce barového stolu a doplněn zvýšenými židlemi s koženým sedákem. Stůl nemá standardní nohy, stojí na centrální podnoži, která v sobě ukrývá další úložný prostor. I zde se objevuje zelený obklad, šedá deska a kresba dubového dřeva.
schwestern