Vstupní lobby jedné z budov administrativního komplexu Avenir Business Park v Praze propojuje interiér s exteriérem jak svým otevřeným dispozičním řešením, tak i materiálovou skladbou využívající surově opracovaný kámen, plech, sklo a dřevo. Tyto prvky společně vytvářejí harmonický přechod mezi prostředím vytvořeným člověkem a světem přírody.
Výrazná tvarová koncepce budovy se zrcadlí v sebevědomém pojetí vstupních prostor. To se vyznačuje použitím přírodních materiálů a motivů i precizním zpracováním všech detailů. Dominantou vstupního prostoru a centrálním bodem lobby je pětimetrový recepční pult zhotovený ze čtyř masivních bloků belgického kamene Blue Stone a opláštěný tenkým ocelovým plechem. Kámen světlo pohlcuje, zatímco pláty tenkého za studena válcovaného plechu si se světlem hrají, mění podle úhlu dopadu slunečních paprsků barvu ve spektru od modré až po černou. Pečlivá volba materiálů podtrhuje kontrast mezi neměnnou, trvalou podstatou kamene a dynamickou, neustále se proměňující hrou světel na kovovém povrchu.
Téma rovnováhy mezi stabilitou a proměnlivostí se v interiéru lobby opakuje i v dalších kombinacích kamenných prvků a ploch plechu. Je zde například půltunový kapradím obrostlý kamenný menhir, který symbolizuje věčné propojení člověka a krajiny. Tento organický prvek je vizuálně pozoruhodný a zároveň návštěvníka kotví v prostoru.
Kubická křišťálová svítidla Pyrite Bomma prezentují umění českých sklářů a tradici českého skla. Odkazují ke struktuře krystalických minerálů jako pokladů nitra země, které při doteku světla odhalují svá optická kouzla. Dokonalý povrch ručně foukané křišťálové kostky objímá ze třech stran leštěný kovový komponent ve stříbrném a zlatém provedení. Kolekce Pyrite Bomma je zde využita v majestátní kompozici padesáti kusů. Světla se dále násobí odrazem v zrcadlovém stropě, který iluzorně zvedá prostor lobby do výšky dvou podlaží. Zdvojená výška stropu vnáší do místnosti pocit vzdušnosti, sofistikovaná svítidla dodávají lobby luxusní dojem. Precizní řemeslo českých sklářů jde ruku v ruce s kvalitou zámečnických prvků a perfektním ručním opracováním kamene. Každý detail stavby je nejen součástí konstrukce, ale také příběhem čekajícím na objevení.
Autorský rukopis zde dále charakterizuje snaha o organické propojení architektury a umění. Výrazný umělec Jakub Špaňhel, pro jehož tvorbu je typická serializace minimalistických prvků, pro tento projekt navrhl motiv smrku, který byl speciální válečkovou technikou nanesen na stěny. Dále tak podpořil přírodní motivy použité v interiéru. Pro prostory lobby Špaňhel stejnou technikou namaloval také obrazy s motivy kůrovce, symbolu přírodního koloběhu a neustálé proměny organického prostředí. Pásy výmalby připomínající kmeny stromů napadené kůrovcem prostor dynamizují a upomínají na sílu přírody jak ničivou, tak obrodnou.