Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pražský IPR v září otevře v areálu Emauz Centrum architektury


Praha - Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) letos v září otevře Centrum architektury ve svém sídle v areálu Emauzy. Konat se v něm budou například výstavy nebo přednášky. Kolaudace prostor by se měla uskutečnit v dubnu a přes léto tady IPR připraví kavárnu a knihovnu. ČTK to dnes sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. Náklady na vznik centra jsou odhadovány na 14 milionů korun. IPR je městskou příspěvkovou organizací, která má na starosti například územní plánování.


"Nyní probíhají dokončovací stavební práce a příprava na kolaudaci, která se uskuteční v polovině dubna. Následovat bude instalace projekční a další audiovizuální techniky. Přes léto dojde ještě k přípravě kavárny a knihkupectví, které taktéž otevřou v září letošního roku,"
uvedl Vácha.

V centru bude výstavní sál s velkoplošnou projekcí, studovna, kavárna, venkovní terasa a moderní přednáškový sál, kde se budou konat mimo jiné veřejné debaty, vystoupení tuzemských i zahraničních odborníků, workshopy nebo projekce.

Poprvé se do centra návštěvníci podívají již v květnu. "Budou mít možnost sem nahlédnout v rámci několika vybraných akcí. První je festival Open House od 13. do 14. května, následně pak na diskuzích, přednáškách a filmových projekcích. Přes léto proběhne vyhodnocení testovacího režimu a příprava na ostrý start v září," uvedl Vácha.

Na vytvoření centra dostal institut od města asi 14 milionů korun, za které upravuje vnitřní i venkovní prostor a nakupuje vybavení, zejména výstavní osvětlení, projektory nebo ozvučení.

IPR vznikl transformací z Útvaru rozvoje města za vlády bývalého primátora Tomáše Hudečka (tehdy TOP 09). Roční rozpočet IPR je asi 300 milionů korun.
Autor: ČTK, 06.04.17 16:05
Návštěvnost: 1404 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.