Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Atypická střešní okna pro památkově chráněné domy
Atypická střešní okna pro památkově chráněné domy

Na rozdíl od fasádních špaletových oken či malých střešních oken nemáme pro větší střešní prosklení historický vzor, který by se mohl doplnit o nové parametry. Na půdách se prostě dřív nebydlelo.

Solara na stráži proti europrosklení na střechách
Střešní okna či střešní prosklení určená pro památkové cenné městské a vesnické domy jsou moje srdeční záležitost. Jejich výrobě se věnujeme více jak deset let. V posledních měsících hledáme partnera v obci památkářů, architektů, projektantů či odborných firem, jež má zájem památkovou citlivost našich střešních oken a prosklení dále rozvíjet, případně přijít s novým prvkem prosvětlení podstřeší.
Solara HISTORIK, ateliérové střešní prosklení přes hřeben, celkový pohledSolara HISTORIK, ateliérové střešní prosklení přes hřeben, exteriérSolara HISTORIK, ateliérové střešní prosklení přes hřeben, exteriér IISolara HISTORIK, ateliérové střešní prosklení přes hřeben IISolara HISTORIK, ateliérové střešní prosklení přes hřeben

Střešní okno Solara KLASIK, KLASIK Lungo a KLASIK Rondo
Na berlínském veletrhu Bautec jsme v únoru 2012 představili nová česká dřevěná střešní okna pro památkově cenné objekty. Jde o repliky původního střešního výlezu s tepelně-izolačními parametry střešního okna. Základní čtvercový typ Solara KLASIK je nyní doplněný prodlouženým Solara KLASIK Lungo  a v horní části půlkulatým Solara KLASIK Rondo. Technicky a funkčně všechny tři typy dostaly lehoučké pístové otevírání převzaté z automobilového průmyslu a nastavitelné závěsy pro jednoduché seřízení při montáži či pozáručním servisu.
Do další sezóny uvažujeme také o výklopném provedení se závěsy v horní části střešního okna.
Solara KLASIK Rondo, představení na Bautec BerlínSolara KLASIK, interiérSolara KLASIK, detail oplechováníSolara HISTORIK + Solara KLASIK Rondo, ateliérové střešní prosklení, prostory montáží

Solara HISTORIK hledá vzor historického ateliérového okna
Na rozdíl od fasádních špaletových oken či malých střešních oken typu Solara KLASIK není pro větší střešní prosklení k dispozici estetický vzor, který by současný řemeslník mohl vzít a "pouze" doplnit funkční a tepelně izolační parametry. Na půdách se prostě dřív nebydlelo a světlíky z hustě členěných kovových svařenců, vyplněné jednoduchým sklem, se jako skutečný vzor použít nedají. Požadavky úřadů se často omezí na "kovovou konstrukci", ze které se v reálu stane zcela moderní hliníková stavebnice.
Zhruba od roku 2007 vyrábíme a dále vyvíjíme řadu střešního prosklení Solara HISTORIK, u které dbáme na co nejštíhlejší profily pro členění prosklené plochy a osazujeme pokud možno malá otevíravá křídla. Rádi bychom s odborníky na památkové objekty navrhli několik základních sestav otevíravých a fixních prvků s vhodnými poměry stran a provedení výklopných otevíravých křídel.
Solara HISTORIK, osazené střešní proskleníSolara HISTORIK, osazení před trámovímSolara HISTORIK, střešní ateliérové prosklení, osazeni před trámovímSolara HISTORIK, střešní ateliérové prosklení, celkový pohled exteriérSolara HISTORIK, střešní prosklení

Tradiční výroba střešních oken
Solara s.r.o. je tradiční výrobce dřevěných střešních oken. Řemeslná výroba v kulisách středně velké rodinné firmy nás baví. A navzdory tomu, kam většina stavebního sektoru směřuje, kolem sebe vidíme úspěšné firmy i živnostníky, kteří dělají věci na míru, z tradičních pravých materiálů a s osobním přístupem v komunikaci. Stojíme s Bernardem a dalšími na stráži a tvoříme věci, které mají - věřím - trvalejší hodnotu.
Mrg. Jakub Formánek
Solara s.r.o.
Zajímavé odkazy:
www.solara.cz/celorocni-tepelny-komfort
www.solara.cz/KLASIK
www.solara.cz/stresni-proskleni-historik
Zdroj: Solara s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 29.05.12 08:30
Návštěvnost: 8174 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.