Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Půdní vestavba Praha-Suchdol

Autor: ATELIER MICHAL SCHWARZ | Jan Forman, Michal Schwarz
Adresa: Suchdol, Praha, Česká republika
Realizace: 2008-09

Dvoupodlažní dům s podkrovím využívají k bydlení dvě rodiny. Budova stojí na hraně severního svahu s působivým výhledem. S dorůstajícími dětmi rostly i prostorové nároky na bydlení, které vyvolaly potřebu využít prostor půdy nad podkrovím. Požadavkem investorů bylo vybudování  dvou ložnic a pracovny (ateliéru, pokoje pro hosty) se dvěma samostatnými koupelnami a čajovou kuchyňkou.
Inspirace poetikou lodních kajut či cirkusových maringotek nebyla prvoplánová, ale vyplynula  z kombinace minimálních rozměrů jednotlivých prostor a životního zaměření investorů.  Základním prvkem takového řešení pak je vestavěný nábytek, který se stal integrální součástí stavby a usnadnil využití problematických koutů šikmých střech (v tomto případě dokonce průniku dvou).
Dispozice byla do značné míry dána konstrukcí krovu a především jeho minimální světlou výškou. Konstrukce střechy nad obytnou částí (ložnice) zůstala převážně původní, vloženy byly nové ocelové vaznice. Část krokví na severní straně byla vyřezána a vznikly zde nové vikýře.
Krov střechy nad schodišťovým křídlem byl pro zcela nedostatečnou podchozí výšku stržen a na jeho místě vznikla kubická nástavba která umožnila umístění obou koupelen, šatny a protažení schodiště. Nástavba má dřevěnou fošnovou konstrukci opláštěnou  deskami OSB a titanzinkem.
Interiér je celý vytvořen z úzkých smrkových palubek šroubovaných mosaznými vruty na dřevěná tvarovaná žebra. Tvarováním žeber tak vznikla ve všech třech obytných místnostech plocha postele i hmota skříně.
Místa přechodu mezi jednotlivými plochami jsou řešena barevnými lakovanými deskami. Podlahy na chodbě a v pokojích jsou ze smrkových palubek standardní šířky ošetřených olejem.  Omítané zdi a podlahy v obou koupelnách  jsou celoplošně pokryty cementovou stěrkou . Nové schodiště je celodřevěné a lakované.
Okna ve vikýřích a nástavbě jsou dřevěná, převážně výklopná. Tři střešní okna v polovalbách jsou atypická kulatá.
Projekt
Fotograf
Vavřinec Menšl
Stavba
Střešní prosklení
Solara s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.10.10
Návštěvnost: 63816 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
super! adamhorak 04.10.10 14:57
palec nahoru... Miloš Dvořák 07.10.10 06:56
Výjimečný interiér Hana Zapletalová 07.10.10 11:04
Perfektní rk 07.10.10 11:15
Pohlazení Eva Heroldová 07.10.10 15:38
hurej jana hajkova 07.10.10 23:31
parada mIkI_n 09.10.10 12:14
... jg 15.10.10 21:28
Moc hezký! Jiří Schmidt 28.01.15 21:38
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.