Hala Komety nebude v Brně na místě velodromu, ale u pavilonu Z

Vložil
ČTK
20.02.2019 20:20
Brno

Pisárky


Brno - Brno nepostaví multifunkční halu pro hokejovou Kometu na výstavišti v místě současného velodromu, ale u pavilonu Z v západní části výstaviště. Novinářům to dnes řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Nové místo je lepší z hlediska času, napojení na městskou hromadnou dopravu a parkování. Stavba haly bude stát 1,4 miliardy korun a nabídne 12.000 míst. DRFG aréna se 7700 místy už kapacitně nestačí.


Nové umístění haly dnes schválil řídicí výbor pro strategické projekty, který spadá pod primátorku. Vznikl také projekční tým, v němž jsou politici, majitel Komety Brno Libor Zábranský, generální ředitel městské firmy Brněnské komunikace Luděk Borový i zástupci odborů magistrátu a městských firem.

Hala pro Kometu měla původně být za Lužánkami, kde je i chátrající fotbalový stadion. Kvůli majetkovým sporům tam ale město nemůže stavět ani nový stadion, ani hokejovou halu. Proto se začalo mluvit o tom, že by hokejová hala mohla stát na výstavišti v místě cyklistického oválu.

Muselo by se však počkat, až se velodrom přesune do Komárova v městské části Brno-jih, teprve potom by mohla začít stavba haly. Vedení města složené ze zástupců ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD se nakonec shodlo na tom, že je lepší vybudovat halu u pavilonu Z v západní části výstaviště, která je lépe napojená na MHD a nabízí více prostoru pro parkování.

Rozhodnutí přivítal generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. "Umístění nové multifunkční haly na brněnském výstavišti v prostoru za halou Z považujeme za důležitý strategický krok pro další rozvoj areálu a využití infrastruktury výstaviště. Spojení výstaviště a multifunkční sportovní haly je obvyklým řešením," uvedl Kuliš.

Podle náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL) to nemění nic na tom, že město dále pracuje na projektu výstavby velodromu v Komárově. "Právě naopak. Snahou města je neustále velodrom postavit v lokalitě Hněvkovského ulice. Pokud na to český stát pošle peníze, jak slíbil, tak velodrom postavíme," dodal Hladík. Velodrom má stát kolem 350 milionů korun. Po přesunutí velodromu do Komárova zůstane starý velodrom na výstavišti vyčleněn pro sport. Zatím ale není jasné, co tam bude. Dříve se mluvilo o vybudování rychlobruslařského oválu, město také nemá místo pro nový fotbalový stadion. Podle radního pro sport Jaroslava Suchého (KDU-ČSL) se teprve nyní rozhodlo, že tam nebude hokejová hala, vše ostatní je otázka budoucnosti a dalších jednání.

O výstavbě haly pro Kometu na výstavišti se začalo mluvit poté, co Kometa předloni po 51 letech získala titul v nejvyšší soutěži. Snahy posílilo i to, že Kometa loni titul obhájila.
0 komentářů
přidat komentář

Související články