Břeclav vybudovala obřadní síň, areál cukrovaru ale dál chátrá

Vložil
ČTK
25.09.2018 08:05
Břeclav

Břeclav - Stavbu smuteční síně za více než 50 milionů korun považuje koalice v Břeclavi za největší investici končícího volebního období. ČTK to dnes řekl starosta Pavel Dominik (Pro Region) a místostarosta Jaroslav Válka (ČSSD). Pro Region a ČSSD doplňuje v koalici ještě hnutí ANO. Za pozitivní považují i vznik asfaltových stezek pro cyklisty podél břehů Dyje nebo nová parkovací místa. Nepovedlo se jim naopak naložit s chátrajícím areálem cukrovaru, což kritizuje i opozice.


Bývalý místostarosta a nyní opoziční zastupitel Luboš Krátký (ODS) míní, že radnice se za čtyři roky vůbec neposunula v revitalizaci cukrovaru. ČTK řekl, že vedení města vytýká například i "schválení územního plánu s množstvím neschválených připomínek, marnotratné využití 90 milionového úvěru i nákladnou a zbytečnou investici do saunového světa." Saunový svět stál 16 milionů.

Žádný posun ohledně cukrovaru uznává i starosta Dominik. "Považuju to za takovou naši prohru. Neuměli jsme to uchopit odborněji a profesionálněji. Ale chybami se člověk učí. Město se k tomu areálu bude muset postavit jiným a lepším způsobem," uvedl Dominik. Město hledalo investora, který by naložil s celým areálem cukrovaru. Dominik v minulosti hovořil i o tom, že tam soukromá firma měla zájem vybudovat zábavní park. "Vybrala si k tomu ale jinou lokalitu, takže to padlo bez našeho přičinění," poznamenal starosta. Podle Války je nejspíš potřeba nenabízet celé území, ale rozparcelovat ho na menší části a využít ho postupně.

Krátký považuje za klady dokončení chodníku k obchodnímu domu Tesco, přestože je podle něj zbytečně úzký, dále modernizaci semaforů, které mají zrychlit provoz, a také dokončení protipovodňových opatření. V rámci nich Břeclav vybudovala na hrázi Dyje asfaltové stezky, po kterých mohou jezdit cyklisté. Dominik to označil za důležitý počin. S Válkou považují za největší akci vybudování nové smuteční síně za víc než 50 milionů. Stará síň už nevyhovovala, nová má větší kapacitu i nové parkoviště. Kromě toho radnice vybudovala další parkovací místa, například u nemocnice je jich přes 260 pro zaměstnance i veřejnost.
0 komentářů
přidat komentář

Související články