Při Hodině Země zhasly asijské mrakodrapy i Eiffelova věž

Vložil
ČTK
31.03.2019 17:30
Sydney/Londýn – Eiffelova věž, mrakodrapy v Hongkongu či londýnský Buckinghamský palác včera zhasly svá osvětlení, aby se stejně jako tisíce dalších budov po světě připojily k Hodině Země. Během ní se ve snaze upozornit na klimatické změny a potřebu šetřit energií ve 20:30 místního času zhasínají osvětlení významných památek a dalších staveb.


Mezi prvními se do tmy ponořila ikonická budova opery v australském Sydney. Poté začaly zhasínat mrakodrapy ve městech východní Asie, například hongkongské mrakodrapy bank HSBC a Bank of China či nejvyšší stavba Tchaj-wanu.

V Evropě se vedle staveb v Británii a Francii připojila k akci například aténská Akropole či budovy řeckého parlamentu či aténské radnice. Výzva vedení řecké metropole, aby se do Hodiny Země zapojily i aténské domácnosti a zhasly svá světla, však podle agentury AP zůstala spíše nevyslyšena.

V Polsku zhasla například budova varšavského Paláce kultury a vědy či několik kostelů a městské hradby v polské metropoli.

V Česku se zapojilo několik desítek spíše menších obcí, které zhasly své veřejné osvětlení. Některá města pak na hodinu vypnula osvětlení svých kostelů.

Až po půlnoci SEČ se vzhledem k časovému posunu k akci připojily například i některé stavby ve Spojených státech včetně slavného newyorského mrakodrapu Empire State Building. Bez světla se na hodinu ocitne i socha Krista v brazilském Riu de Janeiro.
0 komentářů
přidat komentář