Česká firma vyrobila lavičku, která je nejvýše položená v Evropě

Vložil
ČTK
23.01.2016 20:35
Praha

Praha - Česká firma vyrobila lavičky pro vyhlídkové terasy na nové stanici lanovky Helbronner ve francouzských Alpách ve výšce téměř 3500 metrů. Český výrobce městského mobiliáře tak dodal do Francie lavičku, která je zřejmě nejvýše položenou v Evropě. "Investor vybíral z produktů deseti předních světových výrobců městského mobiliáře. Jde o malou zakázku v desítkách tisíc eur, ale šlo především o prestiž," sdělil ČTK za výrobce Dušan Benža.

Vyhlídková terasa lanovky nabízí unikátní 360stupňovou vyhlídku na masiv Mont Blanc ve výšce 3462 metrů. Návštěvníci si mohou odpočinout na originální třícípé hvězdicovité lavičce Woody, jíž navrhla firma z Bílovic u Svitav. Lavička nebyla pro povětrnostní podmínky ve výšce 3500 metrů nijak upravována, v tomto provedení se vyrábí standardně, doplnil Benža. Je vyrobena z borovicového dřeva.

Projekt lanovkové stanice připomínající krystal vzešel z myšlenky přetáhnout zájemce o vrchol Mont Blanc co nejrychlejší cestou z údolí Aosta na vrchol Helbronner atraktivnější a výkonnější lanovkou. Samotná stanice je výjimečnou architektonickou prací, na níž se podle Benžy podílela řada prestižních studií.

"Zadání této netradiční zakázky bylo díky unikátní lokalitě a nekompromisnímu klimatu poměrně jednoduché - navrhněte kombinaci elegantního designu a maximálně odolných materiálů. Lavička Woody, kterou tvoří hvězdice dřevěných bloků na subtilních ocelových nožkách, toto zadání beze zbytku splňuje a jsme rádi, že český design u takto prestižní realizace obstál v konkurenci předních světových výrobců," říká ke svému úspěchu David Karásek, hlavní designér a spolumajitel společnosti.

1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Opravte si...
Ivan
23.01.16 09:57
zobrazit všechny komentáře