Vložil
ČTK
03.12.2019 08:45

zpět na článek
9 komentářů
Filharmonie na Vltavské
Vích
| 03.12.19 09:08
Filharmonie na Vltavské je návrh Josefa Pleskota a lobbystického seskupení Central Group - SAR, který sice reaguje na vznik budoucího bulváru na magistrále, ale zároveň nereaguje na potřebu dotvoření již existujícího staroměstského hradebního okruhu, kde je lepší místo na konci Revoluční třídy na předpolí Štefánikova mostu, jako protiváha Národnímu divadlu na Národní. Ad hoc rozmisťování významných budov po Praze vede jen k jejich faktické nerealizaci. Je to jak se Slovanskou epopejí, která se díky chybějící koncepi aktuálně vrací zpět do Moravského Krumlova.
zdravý rozum
Španihelová Tereza
| 04.12.19 08:51
Jestli někdy není méně ve skutečnosti více.
Možná by bylo lépe nedělat nic. Koncertních sálů je po Praze dost.
A už jsme tu také měli více "žraloků" a "zelených chrch..ů".
Raději nechť Praha opravuje a udržuje, to co již má.
Kdo tu případnou realizaci zaplatí?
Filharmonie na Revolucni?
Dr.Lusciniol
| 04.12.19 12:55
Na prvni pohled myslenka je to vskutku zajimava, jako protiklad Narodniho divadla. Ale stavajici stav na tomto konci staromestskeho "ringu" je mnohem slozitejsi, nez na konci opacnem. Zde Revolucni trida nepokracuje az k nabrezi Vltavy, takze byvala kavarna Vltava neni zdaleka v poloze podobne kavarny Slavia, ale predevsim predmosti Stefanikova mostu je, obzvlaste po prorazeni Letenskeho tunelu v polovine minuleho stoleti, prilis rusnou krizovatkou, v porovnani s predmostim mostu Legii. Na to by nestacila ani dalsi Pragerova "prosivana deka" Nove sceny. Prirozene, mnohokrate vetsi.
Jak na předpolí Štefánikova mostu?
Ondra
| 05.12.19 12:49
Vždyť je to tam malé, jak by se tam mohla vejít budova filharmonie?
jak by se tam mohla vejít ..Mohla
Dr.Lusciniol
| 05.12.19 11:02
Mohla, fyzicky. Ale poradne by se tam toporila a nikdy by tam nezapadla. O dopravnich, pristupovych a dalsich tezkosti nemluve.
Ani fyzicky,
Ondra
| 06.12.19 08:45
ani psychicky a ani nijak jinak by se tam vejít nemohla. Sál pro cca tisíc lidí s podobně velkým předsálím, pódium pro orchestr a sbory a na to navazující zázemí, několikero vertikálních komunikací, vjezd a výjezd pro vozidla převážející hudební nástroje a techniku - to vše by se muselo vejít do přízemí, žádné topoření by nepomohlo... Jinými slovy budova filharmonie na předpolí Štefánikova mostu je úplná fantasmagorie. Pokud by měla být filharmonie umístěna zrcadlově k Národnímu divadlu (což je určitě zajímavá myšlenka), muselo by to být až v místě dnešního parku na nábřeží, což je ale místo podivně zapadlé, budova by zde nikdy nepůsobila jako jedna z pražských dominant, kterou by zřejmě být měla.
o co asi jde? o prachy až na posledním místě
Zorka Hejdová
| 06.12.19 10:59
Pane Ondro, o to přeci jde, vyklučit poslední stromy z centra města, získat miliardové dotace a podojit státní rozpočet a při tom se kavalitně napakovat bokem.
A kdo to je, kdo to spustil? Odhadl bych to pohledem do mykologického atlasu a také bych se rozhlédl směrem k přemisťovačům soch.
až v místě dnešního parku
Dr.Lusciniol
| 06.12.19 10:32
A kde jinde? Ten park je na predmosti. Ale je to naprosto ocividna blbost. Tak to zabalme.
předmostí x park
Ondra
| 06.12.19 01:17
Předmostím jsem rozuměl plochu se zbytkovou zelení mezi Revoluční třídou a Novými mlýny (jak to snad bylo míněno i v prvním příspěvku diskuze). Parkem jsem rozuměl park od Nových mlýnů dál směrem k ministerstvu dopravy.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.