Humpolec vypsal architektonickou soutěž na bytový dům v centru

Vložil
ČTK
04.06.2020 16:10
Humpolec


Humpolec – Humpolec na Pelhřimovsku vypsal architektonickou soutěž na stavbu bytového domu. Má stát v Hálkově ulici. Soutěž vychází ze záměru radnice využívat proluky v centru jedenáctitisícového města. Stavba domu by měla začít v roce 2022. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí radnice Aneta Slavíková.


"Snad už od listopadu 1989 se město zabývalo myšlenkou, jak využít tento pozemek. Padlo mnoho nápadů, mnoho úvah a my jsme se rozhodli, že na parcele necháme postavit vzorový městský bytový dům. A protože je to lokalita v centru, navíc jde o zajímavé a zároveň složité území, zvolili jsme cestu vyhlášení architektonické soutěže," řekl místostarosta Vlastimil Brukner. Výsledek soutěže by měl být vyhlášen v září. Na odměny pro soutěžící město vyčlenilo 670.000 korun, vyplývá z informací na webu České komory architektů.

Soutěžící mají poskytnout návrh domu s malometrážními i většími byty, zohlednit měnící se klima i nedostatek parkovacích míst v centru města. Poptávka po nájemním bydlení je podle Bruknera ve městě velká, doposud Humpolec nabízel hlavně parcely pro stavbu rodinných domů v okrajových částech.
0 komentářů
přidat komentář