VELUX a Netatmo představují „inteligentní okna“ kompatibilní s Apple® HomeKit™

Vložil
Tisková zpráva
11.09.2018 07:00
VELUX Česká republika, s.r.o.

Skupina VELUX, nejvýznamnější světový výrobce střešních oken, a společnost Netatmo, lídr na trhu inteligentních domů, dnes oznámily, že je dostupný "systém inteligentních oken" nazvaný VELUX ACTIVE with NETATMO. Tento systém umožňuje automatické ovládání střešních oken, žaluzií a rolet díky využití inteligentních senzorů.


VELUX ACTIVE with NETATMO je v rámci globálního odvětví střešních oken prvním systémem inteligentních domů, který je připraven k okamžitému použití. Systém inteligentních oken VELUX, vyvinutý v partnerství se společností Netatmo, vychází z nejnovějších technologií inteligentních senzorů, a díky tomu myslí a jedná za uživatele. Monitoruje teplotu, vlhkost a koncentraci CO2 v interiéru domu či bytu s cílem zlepšit kvalitu vzduchu, klima, větrání a stínění před sluncem, a vytváří tak v interiéru zdravější životní podmínky.

VELUX ACTIVE with NETATMO kombinuje aplikaci pro smartphone, senzor klimatu v interiéru, centrální vypínač a internetovou bránu, jež jsou kontrolovány pokročilými algoritmy, které řídí plně automatizované ovládání střešních oken, žaluzií a rolet.

"Trend inteligentních domů, které nám pomáhají žít komfortněji a zdravěji, nabírá na síle a tato inovace vytváří pro VELUX dobrou pozici k dalšímu růstu v tomto rychle se rozvíjejícím segmentu trhu," prohlásil Kent Holm, viceprezident skupiny VELUX pro globální produktový management.


VELUX ACTIVE with NETATMO je první systém inteligentních střešních oken propojený s Apple HomeKit, který umožňuje kontrolovat klima uvnitř budovy z domova nebo na dálku, prostřednictvím zařízení Apple zahrnujících iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV a HomePod. Systém je možné řídit pomocí Siri®, hlasem ovládané inteligentní asistentky společnosti Apple, nebo tlačítkem v aplikaci Apple Home.

Snadná instalace, připraveno k okamžitému použití

Systém je navržen tak, aby si jej majitelé nemovitostí mohli snadno sami nainstalovat. Má svou vlastní aplikaci, která uživatelům umožňuje řídit si pomocí svého telefonu či tabletu klima v interiéru podle svých osobních potřeb a na základě dat o počasí. 
"VELUX ACTIVE with NETATMO je výsledkem spojení dvou skvělých technologií: vysoce kvalitních střešních oken VELUX a know-how Netatmo pro vytváření jednoduchých a užitečných produktů a aplikací. Díky automatizovanému otevírání, zavírání a stínění střešních oken získáte výrazně lepší klima v interiéru. Vytvořili jsme řešení založené na inteligentních senzorech, které je nejen spolehlivé a jednoduše se používá, ale rovněž je prospěšné pro zdravý život uživatele," dodal Fred Potter, zakladatel a ředitel společnosti Netatmo. 

Ovládání plně automatických střešních oken, žaluzií a rolet

VELUX ACTIVE with NETATMO se skládá ze tří součástí - senzoru, brány a centrálního vypínače - a je kompatibilní se všemi elektrickými produkty VELUX INTEGRA®. Senzor umístěný v místnosti, v níž je instalováno střešní okno, měří CO2, vlhkost a teplotu a současně monitoruje data o počasí z online služeb. Do senzorů jsou zabudovány pokročilé algoritmy, které aktivují větrání a chrání před horkem.


Existují tři způsoby, jak systém používat: provoz podle senzorů, ovládání smartphonem a manuální ovládání. V případě provozu podle senzorů nemusí uživatelé dělat nic. Ovládání smartphonem umožňuje uživatelům upravit nebo zastavit automatické funkce a ovládat střešní okna manuálně. Manuální ovládání je užitečné v případě, že majitel odchází z domu - může jednoduše stisknout tlačítko na centrálním vypínači, kterým v zájmu bezpečnosti všechna okna zavře.

Cena a dostupnost

Maloobchodní cena základního balíku VELUX ACTIVE with NETATMO činí 6 590 Kč. Všechny produkty jsou k dispozici na adrese www.velux.cz/active a www.netatmo.com.

Algoritmy pro větrání a ochranu proti horku

Algoritmus pro větrání zlepšuje klima v interiéru pomocí senzorů v  místnosti, které měří CO2, vlhkost a teplotu a externích dat získaných z  online služeb předpovědi počasí, které informují o teplotě, rychlosti větru a vlhkosti. Algoritmus vypočítá, zda se otevřením střešního okna zlepší klima v interiéru či nikoli, poté vypočítá, v jakém úhlu a jak dlouho je třeba okno otevřít. Jako poslední věc před otevřením okna algoritmus ještě zkontroluje, zda neprší, s využitím dat ze senzoru deště integrovaného v elektrickém střešním oknu VELUX INTEGRA®.

Algoritmus pro ochranu proti horku je preventivní: funguje tak, že zavře roletu nebo žaluzie předtím, než se teplota v místnosti příliš zvýší. Na základě vstupů z online služby předpovědi počasí (mimo jiné teploty, předpovědi počasí a délky dne) algoritmus vypočítá pravděpodobnost, že se místnost přehřeje, a poté určí, během které doby by měly být rolety a žaluzie staženy, aby se přehřátí zabránilo.
  • 46 % spotřebitelů v USA a Evropě se domnívá, že inteligentní domy se v příštích čtyřech letech stanou standardem (průzkum Bluetooth)
  • Až 90 % času trávíme v interiéru (Světová zdravotnická organizace)
  • 8 z 10 spotřebitelů neví, že vzduch v interiéru je více znečištěný než venkovní vzduch (průzkum YouGov)
  • Vzduch v interiéru může být až pětkrát znečištěnější než venku (Agentura pro ochranu životního prostředí USA)
  • VELUX ACTIVE with NETATMO obsahuje senzor klimatu v interiéru, centrální vypínač a internetovou bránu
  • ystém inteligentních domů VELUX ACTIVE with NETATMO je kompatibilní s elektrickými střešními okny VELUX INTEGRA® a s manuálními střešními okny s doplněným solárním pohonem
  • Aplikace VELUX ACTIVE je kompatibilní s iPhony Apple i se smartphony AndroidO společnosti Netatmo
Netatmo je revoluční společnost v oboru inteligentních domů, která vyvíjí intuitivní spotřební elektroniku s krásným designem. Veškeré produkty společnosti Netatmo jsou navrženy pro využití umělé inteligence, a jsou tudíž skutečně inteligentní. Užívání je bezproblémové, a každý si tak může vytvořit bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov.
Netatmo pečlivě koncipuje mechanické i elektronické součásti a zabudovaný software všech svých produktů, aby splňovaly nejpřísnější standardy. Mobilní a webové aplikace jsou navrženy tak, aby jejich ovládání bylo jednoduché, nicméně aby poskytovaly bohatý uživatelský zážitek. V rámci svého programu "with Netatmo" společnost Netatmo vyvíjí s významnými značkami stavebního odvětví propojená řešení, jež jsou integrována do infrastruktury rezidenčních nemovitostí, ať už v rámci nové výstavby nebo jako součást renovace. Netatmo získalo v roce 2013 kapitál ve výši 4,5 milionu eur a v dalším kole financování v listopadu 2015 již 30 milionů eur.

O skupině VELUX
Skupina VELUX již více než 75 let vytváří lepší podmínky bydlení pro lidi na celém světě tím, že jim umožňuje maximálně využít denní světlo a čerstvý vzduch přicházející střechou. Náš výrobní program zahrnuje střešní okna a modulární světlíky, dekorativní žaluzie, produkty stínící slunce a rolety, jakož i instalace a inteligentní řešení pro domy. Tyto produkty pomáhají zajistit zdravé a udržitelné klima v interiéru, kde lidé pracují, učí se, bydlí, nebo si hrají. Pracujeme v globálním měřítku - prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a máme na celém světě asi 10 200 zaměstnanců. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, společnost s ručením omezeným zcela vlastněná neziskovými charitativními nadacemi (THE VELUX FOUNDATIONS) a rodinou. V roce 2017 měl VKR Holding celkový obrat 2,5 miliardy eur a nadace VELUX poskytly charitativní dary ve výši 168 milionů eur. Další informace naleznete na adrese www.velux.com.
0 komentářů
přidat komentář

Související články