Turnikety vybavené nejmodernějšími technologiemi, navrhované s důrazem na design – s kamenným obložením, v historizujícím provedení, futuristicky ze- šikmené, lakované či v nerezu. To všechno COMINFO umí. Proto s touto firmou spolupracují přední architekti a její produkty najdeme v řadě realizací po celém světě.
Každý interiér si žádá jiné řešení a jiný přístup. Ne všechny typizované produkty, nabízené v lepším případě v několika variantách, je možné uplatnit v jakémkoli prostoru, aniž by došlo k narušení jeho celkového vyznění. Proto spousta architektů či designérů vítá možnost zakázkové výroby, ať už jde o nábytek, nebo jiné zařízení. Turniket je z hlediska své funkce nepostradatelnou součástí mnoha administrativních či veřejných budov, avšak pokud se daná stavba svým provedením vymyká standardu, nemusí být snadné tento prvek do interiéru přirozeně začlenit.
Společnost COMINFO, která má v oblasti výroby turniketů a docházkových a identifikačních systémů více než třicetileté zkušenosti, umožňuje architektům realizovat i náročnější zakázky stojící na specifických požadavcích. Nejde jen o barvu či povrchovou úpravu turniketu, ale i integrované technologie, osvětlení, branding (logo firmy v místě pro přiložení karty nebo pískované do skleněného křídla turniketu) a především o tvar, materiál a celkové zpracování. Architekti mají možnost volit například zaoblený či hranatý tvar přední části turniketu, standardní i ultratenké šířky těla turniketu, plné nebo prosklené boční panely a libovolně nastavit šířku průchodu.
Materiálové možnosti a nabídka barevného provedení
Běžně jsou turnikety COMINFO dodávány v kartáčované nerezové oceli. Jednou z nadstandardních možností je například práškové lakování podle vzorníku RAL nebo speciální povrchová úprava v podobě galvanicky pokovené oceli či obklad z přírodního i umělého kamene (Corian) nebo dřeva. Jako příklad méně tradiční povrchové úpravy lze uvést pohledově "zlaté" turnikety ve vestibulu Národního divadla v Praze pokovené nitridem titanu, jež barevně harmonizují s ostatními prvky interiéru, nebo patinované mosazné kryty, jimiž byly opatřeny turnikety v polyfunkční budově The Flow Building na Václavském náměstí v Praze (2022, Chapman Taylor).
Světelná a zvuková navigace pro lepší orientaci
I světelná navigace či zvukové efekty, jejichž primární funkcí je usnadnit zaměstnanci či návštěvníkovi budovy průchod turniketem, mohou být navrženy s ohledem na design a podpořit žádoucí atmosféru. Světelná signalizace může mít například podobu LED šipek na přední straně turniketu a navigovat uživatele do správného průchodu, osvětlen však může být i horní panel nebo skleněná křídla turniketu. Turniket může být podsvícen také podnikovými barvami.
Plně vybavený turniket
Přestože jsou designové možnosti téměř neomezené, nemělo by se zapomínat na to, že turniket plní především zabezpečovací funkci. COMINFO dokáže každé zařízení vybavit množstvím technologií, jako jsou například čtečky karet a QR kódů, biometrické terminály, nouzová tlačítka, lapače karet nebo systémy pro automatické přivolání výtahu. Technologie jsou nejčastěji integrovány přímo do těla turniketu, aby nijak nenarušovaly jeho design (tzv. metoda flush mounting).
3D vizualizace pomocí rozšířené reality
Architekti mohou navíc využít i aplikaci s rozšířenou realitou turnstileART, pomocí níž si vytvoří 3D vizualizaci různých modelů turniketů přímo v daném interiéru, což jim pomůže v plánování a dosažení toho nejvhodnějšího návrhu řešení pro konkrétní prostor.