Skládací stavební pouzdro PROFIKIT

Vložil
Tisková zpráva
24.04.2018 14:15
J.A.P. spol. s r.o.

Snadná přeprava i skladování na malém prostoru - to jsou jedny z hlavních benefitů skládacího obložkového stavebního pouzdra PROFIKIT.

Konstrukce skládacího pouzdra je připravena tak, aby jej bylo možné dodat na stavbu v rozloženém stavu a díky tomu v lehce transportovatelném  balení. Oproti klasickému stavebnímu pouzdru je PROFIKIT tvořen jednotlivými dílci a nemá pevnou bočnici. "Při skladování a nakládce tak zabere až 6x méně místa než běžné stavební pouzdro. A právě to je jeden z hlavních důvodů, proč stavební pouzdro PROFIKIT vzniklo," vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., jediného českého výrobce stavebních pouzder. Složení vlastního pouzdra pak probíhá přímo na stavbě a není na něm nic složitého - vše funguje na principu jednoduchého zasunutí a zacvaknutí předchystaných spojů.

Stavební pouzdro PROFIKIT lze využít pouze pro SDK příčky s dokončenou tloušťkou 100 a 125 mm. Podobně jako klasické pouzdro nedisponuje ani PROFIKIT nosnou funkcí.

Do pouzdra PROFIKIT mohou zajíždět jak dveře dřevěné, tak i celoskleněné - pouzdro je navíc kompatibilní se všemi výrobci dveří. Podle toho, zda jsou dveře jedno nebo dvoukřídlé, se pak volí konkrétní typ pouzdra.

Stavební pouzdro PROFIKIT STANDARD

Určeno pro jednokřídlé zasouvací dveře. Standardní výška průchodu je 1970 a 2100 mm. Standardní šířka čistého průchodu po osazení obložek se pak pohybuje od 600 do 1200 mm. Atypické rozměry pouzdra se nevyrábějí.

Stavební pouzdro PROFIKIT KOMFORT

Je určeno pro dvoukřídlé zasouvací dveře. Skládá se ze dvou stavebních pouzder navzájem spojených horní vodicí lištou. Dveře se tak vysouvají proti sobě. Zavírání či otevírání dveří může být navíc synchronní, přičemž synchronní pojezd je již v ceně. Standardní výška průchodu je opět 1970 a 2100 mm. Standardní šířka čistého průchodu po osazení obložek se pohybuje od 1250 do 2450 mm. Atypické rozměry pouzdra se nevyrábějí.

Pro oba typy pouzder je také možné dokoupit tichý doraz pro postupné dovírání dveří. Samozřejmostí je pak vysoce kvalitní pojezdový mechanismus či nastavitelný přední i zadní doraz.

řez pouzdrem PROFIKIT STANDARD
 
řez pouzdrem PROFIKIT KOMFORT

"Naším cílem bylo zmenšit přepravní rozměry pouzdra na minimum. PROFIKIT tak například oceníte, pokud řešíte s investorem rekonstrukci v malých prostorách s horší přístupovou cestou. Typickým příkladem jsou panelákové domy s úzkými chodbami a někdy i absencí výtahu, kde může díky tomuto nastat s dodávkou klasického pouzdra problém," dodává závěrem Petr Paksi.

Více na www.japcz.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články