Jak vkusně zakrýt stoupačky a vodoměry v koupelně

Zdroj
ZAVRZ s.r.o.
Vložil
Tisková zpráva
21.11.2019 14:45

Moderní koupelna je praktická a zároveň estetická. Výběr krásných obkladů, sanity a dalšího zařízení však dokáže zkazit zanedbání takové maličkosti, jako jsou revizní dvířka. Ta mohou být příliš výrazná a neladící k ostatnímu vybavení. Zakrytí stoupaček a vodoměrů tak může poměrně rychle ukončit představy o dokonalé minimalistické koupelně. Nebo ne? Když víte, na co si dát pozor a znáte triky pro ukrytí revizních dvířek, vůbec nemusí být vidět. Podívejte se na způsoby, jak si efektně poradit s ukrytím vodoměrů, stoupaček nebo jiných servisních prostor.

Základem je dobrý výběr revizních dvířek

Výběru revizních dvířek je potřeba věnovat dostatečnou pozornost, aby byl výsledek elegantní a zároveň maximálně funkční. V případě dobré volby by nemělo být na první pohled vůbec poznat, kde se dvířka nachází.
Během rozhodování nad nejvhodnější variantou zvažte, jestli budou dvířka instalována do zdiva nebo sádrokartonu. Nezapomeňte na výběr strany, kam se mají dvířka otevírat. Revizní dvířka by měla nabídnout snadnou a bezpečnou manipulaci a hlavně dokonalé splynutí s koupelnou. Jejich umístění příliš neovlivníme, protože záleží na umístění šachtového, inspekčního či instalačního prostoru. Můžeme však ovlivnit jejich vzhled a nenápadnost v koupelně.

Neviditelná revizní dvířka pod obklad

Pokud máte v plánu oblast revizních prostor překrýt obkladem, můžete pod něj dvířka efektně schovat. Při použití neviditelných revizních dvířek pod obklad bude výsledkem stylová koupelna bez rušivých prvků. Výhodou neviditelných revizních dvířek je možnost instalace do klasického zdiva i do sádrokartonu. Spára vzniklá při instalaci dvířek se snadno zakryje plastovou lištou v podobné barvě.
Otevírání může být takzvaně na klik, kdy se používá speciální dvojitý pant. Dvířka se nejprve "na kliknutí" vysunou a poté je snadno otevřete, celý úkon jde přitom zvládnout jednou rukou. Druhou variantou je otevírání na přísavku, které se hodí zejména pro dvířka atypických rozměrů.

Voděodolná dvířka pro využití nejen ve sprchovém koutu

Stává se, že jsou revizní dvířka potřeba v místech, po kterých bude stékat voda. Typicky jde o vodoměry či stoupačky umístěné ve sprchovém koutu nebo za vanou. V takovém případě je potřeba zvolit voděodolné řešení. Voděodolná revizní dvířka se vyrábí z desky, která má nulovou vodní nasákavost a spára pro otevírání se navíc přetmelí silikonem, který se po zatvrdnutí prořízne skalpelem. Vzhledově je tento typ stejný, jako neviditelná revizní dvířka krytá obkladem.

Revizní dvířka do omítky

Třetí variantou jsou revizní dvířka umístěná v tam, kde není plánován obklad. Dají se namontovat do stěny ze sádrokartonu i klasického zdiva. S okolním splynou díky překrytí štukem a omítkou. Možnosti otevírání jsou obdobné jako u neviditelných dvířek pod obklad.

Další možností jsou revizní dvířka s požární odolností, u kterých se nabízí využití především v bytových domech či objektech, pro které platí zvláštní předpisy a požadavky na oddělení požárních úseků.

Návod, jak nainstalovat revizní dvířka

0 komentářů
přidat komentář