Hotel u jezera

Vložil
Tisková zpráva
11.09.2007 17:00
Láska k zemědělským usedlostem a pozornost vůči detailu vdechla nový život starému rekreačnímu objektu z minulého století, z dob Východního Německa. Architekti a manželé Johanne a Gernot Nalbachovi z Berlína si tím neočekávaně splnili svůj dávný sen.

Objekt „Seehotel am Neuklostersee“ býval klasickou zemědělskou usedlostí. Toto velmi klidné a odpočinkové místo, obklopené lesy, rozkvetlými loukami a poli, se nachází pouhé dvě a půl hodiny jízdy z Berlína. Hotelový areál je umístěn na chráněném území, vedle jezera využívaného ke koupání.
    V roce 2004 bylo postaveno lázeňské křídlo, které doplnilo původní reprezentativní budovu a dva hlavní objekty – kamenný dům s restaurací a hotel. Tím byla vytvořena tradiční trojkřídlá zemědělská usedlost, která je pro tuto oblast  typická.
    S důrazem na detail byly jednotlivé budovy vybaveny harmonickou kombinací starého nábytku a nového, moderního vybavení a příslušenství. Směs historie a současnosti dává celému hotelu zvláštní kouzlo. Každý z objektů má svůj osobitý styl.
    Kamenný dům nese stopy jihoevropské architektury – bukové parketové podlahy, světlé barvy a vybavení charakteristické pro moderní rustikální styl. Světlá křesla s textilním čalouněním, bíle lakované židle a stoly vybízejí k delšímu pobytu.
    K dekoraci interiérů byly použity různé materiály – odstín koberců koresponduje s barvou místností. Moderní zabudované skříně působí jako sochařská díla a ačkoliv kontrastují s dobovým nábytkem, je celkový výsledek velmi harmonický.
    Reprezentativní objekt je vhodný pro pořádání konferencí, koncertů, seminářů či jiných podobných událostí. Trámy a dubová schodiště harmonicky doplňují terakotovou podlahu ze starých francouzských klášterů. Místnosti, které jsou doplněny zimními předzahrádkami, jsou mimořádně prosvětlené a v přímém kontaktu s přírodou. Zimní zahrady jsou spojeny s terasami chodníkem, dlážděným místní žulou, který zajišťuje spojení vnitřních a venkovních prostor.
    Záměrem architektů bylo, aby objekt bazénu nepůsobil archaicky čehož dosáhli pomocí mnoha zajímavých detailů. Dolní část čelní fasády je zdobena uměle zoxidovanými ocelovými žlaby s popínavým břečťanem. Úmyslně bylo urychleno stárnutí stavebního materiálu, aby se nová budova začlenila od samého počátku mezi ostatní domy. Okenice jsou konstruovány tak, aby se po zavření plně začlenily do fasády.
    Střešní okna VELUX jsou umístěna téměř ve stejné výšce jako modřínové lišty, jež podtrhují trojrozměrný efekt konstrukce. Dispozice přízemí lázeňské budovy je podobná starým římským lázním. Aby se minimalizovaly tepelné ztráty, byly sousední místnosti uspořádány do skupin okolo bazénu. Stejně jako ve dvou ostatních objektech je výbava ovlivněna okolním prostředím. Na podlaze i na příslušenství je použito dřevo ořešáku, vápenec v tureckých lázních. Stěny jsou pokryty hlínou a slámou, což dává povrchu trochu odlišný, strukturovaný lesk.
    Žok sena, sloužící v pokojích jako kávový stolek, vyjadřuje myšlenku symbiózy mezi přírodou a moderním vybavením. Jako kreativní prvek bylo v objektech úmyslně využito přirozené i umělé osvětlení. Kreolská světla s odraznými zrcadly zvýrazňují stoly a stěny. Střešní okna přinášejí světlo a čerstvý vzduch do pokojů a dotváří jejich netradiční a útulnou atmosféru.


> www.velux.cz
> Stránka spol. VELUX v katalogu