DesignTaleStudio - kolekce FRAME

Vložil
Pavlína Drbálková
07.02.2013 09:45
ARCHTILES s.r.o.

Archtiles představují keramickou experimentální laboratoř z Milána.

Společnost Archtiles vytvořila Studio keramických obkladů a dlažeb, které architektům umožňuje v klidu a soukromí nahlédnout do  aktuální produkce evropských výrobců a to přehledně a na jednom místě. Nikdy nekončící veletrh nebo chcete-li výstava se kontinuelně přizpůsobuje přáním architektů a zároveň odráží aktuální trendy výrobců, kteří na vývoji nových sérii pracují s předními světovými designéry. 

DesignTaleStudio
-  výzkumná laboratoř keramičky Refin, navazující na prestižní spolupráci s předními jmény v oblasti designu představuje novou sérii FRAME, kterou vyvinula se známým grafickým studiem  Studio FM Milano.

Kolekce FRAME využívá nejmodernější technologie ve výrobě keramických obkladů a společně se sílou dekorů, odkazujících na podstatu tradičních vzorů, interpretuje evoluci mezi současnými keramickými povrchy.

FRAME neznamená návrat k minulosti. Posun vpřed je ovšem podmíněn uvědoměním si svých kořenů. Kolekce nabízí nové dekory jak pro komerční, tak pro soukromé prostory, v obojím s přidanou hodnotou avantgardní inovace.Barbara Forni, Cristiano Bottino, Sergio Menichelli
„Studio FM souhlasí s návrhem reinterpretovat dekorativní keramiku použitím tradičních technik. Sassuolo bylo srdcem tradiční keramiky po staletí a proto nám přišla normální myšlenka znovu ukázat sílu tradičního designu. Pro nás jako grafické designéry, kteří pracují převážně v dvourozměrném prostoru, bylo samozřejmě velmi zajímavé dát naše návrhy do 3D a pracovat tak s námi neznámými technologiemi.“

Barbara Forni


Carpet
Mistrovské dílo textilní designérky Anni Albers. Látkové vzory Bauhausu ale také dřevořezby tangramu nebo magické efekty kaleidoskopu byly inspirací pro tuto kolekci. Čisté, typické, jasně definované linie digitálního designu společně se současnými barevnými trendy pozvedly tradiční pojetí textilie na vysoce inovativní produkt.


Geometric
Typická ukázka širokého záběru kyanografických tisků, autocad knihoven, modrotisku, vzorů azulejos, stavějící most mezi středozemskou dekorativní tradicí a trendem digitalizace. Geometrické linie abstraktních vzorů vytváří souhru optických klamů v tenkých křivkách různého rozsahu.


Majolica

Sílu klasických vzorů navozující představu a vzpomínky z dávného dětství či rodinné atmosféry představuje Majolica. Zdobení za použití tradičního námětu, opětovný návrat k barevnému pojetí a jejich nápadné užití v různě měnícím se rozsahu vytváří dynamický a uchvacující efekt.


Wave
Wave je optickou hrou spletitých linií, rafinované elegance ztvárněné za pomoci měkkých barev, které, skrze jejich modularitu, nabízejí příjemně neurčitý obrazový tok. Volně inspirovaný orientální technikou Shibori. Wave je schopen graficky vnést model textilních obrazců do keramických podkladů.


Rozměry: 60x60cm

Celá kolekce je ke shlédnutí v showroomu společnosti Archtiles (Dělnická 12, Praha 7).

_______________________________________________________________________________
Anni Albers
(1899-1994)
S přesvědčením, že v každém aspektu každodenního života má estetika své místo, nastupuje v roce 1922 ke studiu na Bauhaus. Ačkoli chtěla být malířkou, byla stejně jako další studentky (např.Gunta Stölzl) vyzvána ke studiu textilu/ tkalcovství, které zahrnovalo i výuku Paula Klee. Albers nadšeně experimentovala s novými materiály a povýšila textílie z pouhého řemesla na uměleckou formu. Její stěžejní práce na Bauhausu bylo navržení zvuk pohlcující stěny z nově objeveného materiálu celofánu. Po uzavření Bauhausu emigrovala do USA, kde vyučovala na prestižních školách a spolupracovala s různými textilními závody. Věřila, že umění existuje mimo všechny aktuální trendy a styly, což dokládají její díla, která stále působí aktuálně.
0 komentářů
přidat komentář

Související články