Darwin by měl radost…

Vložil
Tisková zpráva
21. 09. 2015 16:30
Fakt, že vše je předmětem vývoje, který je ovlivňován vnějšími podmínkami, je základním postulátem současného chápání světa. Stejným zákonitostem podléhají i profilové systémy firmy profine GmbH, které se na trzích etablují pod značkami KBE, Kömmerling a Trocal. Nový profilový systém se stavební hloubkou 76 mm definitivně vykročil ze slepé uličky dlážděné počtem komor, tloušťkou stěn a jinými muzeálními relikty a posunuje techniku profilových systémů do zcela nové úrovně technických, estetických i užitných vlastností.

Jedná se o platformový modulární systém s vnitřní konstrukcí optimalizovanou pomocí FEM (metoda konečných prvků). Výsledkem jsou hodnoty tepelné izolace spojené se statickým potenciálem a tvarovou stálostí, které jsou standardními systémy nedosažitelné.Systém je navržen jako dvouřadový se separátními systémy s dorazovým a středovým těsněním funkční spáry.

Již základní, konvenčně vyztužený systém, s dorazovým těsněním dosahuje při plném vyztužení hodnoty prostupu tepla Uf = 1,1 W/m²K, středový systém pak Uf = 1,0 W/m²K.Systém je dodávám kromě barvy bílé i v 44 barevných fóliích s dekorem dřeva, či v různých RAL barvách.

Prvním upgrade tohoto základu je opláštění hliníkem z vnější strany, které dovoluje volit úpravu povrchu z nepřeberného množství barevných odstínů. Navíc je možné volit spoje hliníkového opláštění buď "na tupo" jako u dřevěných oken, či na pokos, jako u oken hliníkových.Druhým upgrade systému je použití konstrukčního spojení vnější hliníkové výztuže v kombinaci se systémově vypěněnými plastovými profily. Tato konstrukce umožňuje vedle bezprecedentních hodnot prostupu tepla oknem (Uw = 0,7 W/m²K) vytvářet i velmi rozměrné konstrukce v barevném provedení pro potřeby pasivních domů.Dalším stupněm je pak doplnění standardního okna vnějším křídlem s dalším jednoduchým zasklením a do vzniklého meziprostoru instalace žaluzie - tedy zdvojené okno AddOn. K již tak exkluzivním hodnotám prostupu tepla se tak připojí velmi efektivní protisluneční ochrana ovládaná z interiéru a především pak vynikající protihlukové vlastnosti.

Jak je z uvedeného patrné, podařilo se na stavební hloubce 76 mm realizovat výkon, který na trhu v současnosti nemá konkurenci. Spojení nejvyšší tepelné a akustické ochrany se statickou tuhostí a tvarovou spolehlivostí oken a dveří bez omezení barevného ztvárnění je naprosto ojedinělé.

A to je teprve začátek…

Autor: Ing. Petr Špiroch
Fotografie: Archiv firmy profine GmbH
www.trocal.cz
0 komentářů
přidat komentář