Offcity architekti: Architektonické intervence Martina Rajniše

Zdroj
Šárka Zahálková, Offcity
Vložil
Tisková zpráva
11.09.2017 08:35
Martin Rajniš
A. Quincy Jones

Ve středu 13. září 2017 od 19.00 hodin se v Divadle 29 / Sv. Anežky České 29 v Pardubicích uskuteční přednáška profesora Martina Rajniše.

Po prázdninové pauze pokračujeme v cyklu přednášek Offcity architekti, který je letos věnován architektonickým intervencím do veřejného prostoru. Jejich autoři, ať už jednotlivci, architektonická studia, výtvarníci či spolky a neformální sdružení, se jejich prostřednictvím snaží klást otázky a pokouší se reagovat na aktuální témata spjatá s veřejným prostorem. Ten považujeme za otevřený a zcela přirozený komunikační kanál, často však jeden z nejopomíjenějších.

Architekta Martina Rajniše a jeho tvorbu není třeba dlouze představovat. Jeho počátky charakterizují stavby velkých měřítek (např. pražský obchodní dům Máj z roku 1975), postupně se však začal věnovat navrhování menších objektů, u nichž je hlavním stavebním materiálem dřevo. Mediálně známými se staly např. Poštovna na Sněžce, rozhledna Bára nedaleko Slatiňan, či vzducholoď Gulliver, která je od roku 2016 součástí Centra současného umění DOX v Praze. Za svou práci a přínos v architektuře je oceňován nejen doma, ale i v zahraničí. Na pardubické přednášce Martin Rajniš představí své osobité názory na architekturu i architektonické projekty a intervence z dílny Huť architektury, kterou v roce 2012 spoluzaložil s Davidem Kubíkem.

Vstupné: 50 Kč

Pořádá Offcity z. s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2017. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články