November Talks : Jacob van Rijs

Zdroj
FA ČVUT, Praha
Vložil
Tisková zpráva
06.11.2017 08:20
Jacob van Rijs
MVRDV

Sérii přednášek November Talks na Fakultě architektury ČVUT zahajuje Jacob van Rijs, zakladatel a hlavní architekt MVRDV, v pondělí 6. listopadu 2017 v 18:30 hodin v přednáškovém sále Gočár.

Podtitulem letošních November Talks jsou "connection" a v průběhu 4 listopadových pondělků představíme velká jména evropské architektury: Jacoba van Rijse, Keese Christiaansena, Rainera Mahlamäki a íránskou architektku Farshid Moussavi.

"Hledali jsme mezi řečníky, kteří v rámci tohoto přednáškového cyklu již vystoupili na jiných školách. Co je spojuje? Pracují v mezinárodních souvislostech, řada z nich učí na zahraničních školách. Propojení česká architektura potřebuje jak sůl," vysvětluje prof. Zdeněk Zavřel, proděkan pro zahraniční vztahy FA ČVUT.

Prof. Jacob van Rijs Ir. FRIBA je holandský architekt a urbanista. Spolu s Winy Maasem a Nathalie de Vries založil v roce 1993 architektonický atelier MVRDV. Jacob van Rijs studoval architekturu na universitě v Delftu (1984–1990). Jako hostující profesor působil na významných školách architektury (Berlage Institute Amsterdam, TU Berlin, Tokyo Institute of Technology a další). Jeho práce a rotterdamské kanceláře MVRDV byla oceněna mezinárodními cenami a je publikována po celém světě včetně monografických publikací. ww.mvrdv.nl

Cyklus je součástí série “November Talks” (Listopadové promluvy), který 12. rokem organizuje nadace Sto-Stiftung na šesti předních evropských školách architektury. Na FA ČVUT se koná třetím rokem.

Přednášky se budou konat vždy v pondělí od 18:30 hodin, ve dnech 6., 13. a 20. listopadu 2017 v přednáškové síni Gočár, Fakulta architektury ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Cyklus uzavře 27. listopadu přednáška Farshid Moussavi v Betlémské kapli, Betlémské nám. 255/4, Praha 1 – Staré Město. Vstup na přednášky je volný, bezbariérový.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články