Nová éra urbanismu v Ostravě - veřejná debata

Zdroj
Institut pro politiku a společnost
Vložil
Tisková zpráva
12.06.2018 08:25
Ostrava

Ondřej Vysloužil

Insitut pro politiku a společnost si Vás dovoluji pozvat na veřejnou debatu "Nová éra urbanismu v Ostravě", kterou ve spolupráci se Statutárním městem Ostrava pořádáme ve čtvrtek 14. 6. 2018 od 16:30 ve vítkovickém Brick Housu. Součástí debaty jsou panely "Ostrava jako smart city" (16:30-17:45) a "Architektonický a kulturní rozvoj Ostravy" (18:00-19:30), na nichž přislíbili účast např. primátor Ostravy Tomáš Macura, ředitel Dopravího podniku Daniel Morys, Tomáš Hudeček z Katedry městského inženýrství VŠB a další. Budeme moc rádi, když se této zajímavé debaty s možností dotazů na řečníky v krásných prostorách vítkovického Brick Housu zúčastníte.Slovní spojení černá Ostrava začalo v poslední době ztrácet na svém významu, jelikož kdysi jedno z nejprůmyslovějších měst střední Evropy k údivu svých občanů a návštěvníků začalo podstatně měnit svou tvář. Změna k lepšímu je zřejmá, avšak vždy je co zdokonalovat, a tak určitě není překvapením, že ve městě existuje nemalý počet občanských iniciativ snažících se zlepšit životní úroveň Ostravanů. Mezi jejich priority patří zlepšení životního prostředí, oživení opuštěných budov, pořádání významných kulturních akcí nebo snížení exodu mladých Ostravanů do jiných měst ČR.
Co stojí za překvapivě rychlou proměnou Ostravy? Je dosavadní tempo úspěšných realizací dostatečné nebo by se dalo udělat více? Je v silách města prohlubovat spolupráci mezi politiky, úředníky a aktivními občany? Může další rozvoj města zastavit exodus mladých lidí do ostatních regionů republiky?
Možná si říkáte, že se Vás to netýká, ale téměř každý někdy kritizoval stav ovzduší nebo výstavbu některých moderních budov ve městě. Urbanismus by měl proto zajímat každého z nás a nemělo by nám býti lhostejné, kam směřuje nový územní plán a rozvoj veřejného prostoru v Ostravě.
 
Program:
16:30 – 16:35: Úvodní slovo Tomáše Macury, primátora Statutárního města Ostrava
16:35 – 17:45:  Ostrava jako Smart city

Vystoupí:
Daniel Morys, předseda představenstva, Dopravní podnik Ostrava
Lubomír Fridrich, koordinátor bikesharingu v Ostravě, Rekola
Marie Zezůlková, ředitelka, Národní centrum energetických úspor
Tomáš Hudeček, Katedra městského inženýrství, VŠB-TU Ostrava
 
18:00 – 19:30: Architektonický a kulturní rozvoj Ostravy

Vystoupí:
Tomáš Macura, primátor Statutárního města Ostrava
Marek Piętoň, zakladatel facebookové skupiny Nezapomenutá Ostrava
Igor Krčmář, Katedra architektury, VŠB-TU Ostrava
Zuzana Vinklárková, koordinátorka projektu Refill OVA, Cooltour

Moderátorem debaty je architekt Ondřej Vysloužil.

0 komentářů
přidat komentář

Související články