kruh jaro 2016 : Mariabruna Fabrizi a Małgorzata Pizio-Domicz

Zdroj
o.s. Kruh
Vložil
Tisková zpráva
14.03.2016 20:55
Małgorzata Pizio-Domicz
Mariabruna Fabrizi

Kruh Vás zve na jarní cyklus přednášek „Architektky II“, kdy vystoupí řada vynikajících českých i zahraničních architektek, které představí své projekty i aktuální tendence v současné architektuře.

Mariabruna Fabrizi (FR) a Małgorzata Pizio-Domicz (PL)

čtvrtek 7. dubna 2016 / 19:30 hod.

Kino 35, Štěpánská 35, Francouzský institut v Praze

Mariabruna Fabrizi: Pole a stěna

Práce studia Microcities je ukázána skrze dva paralelní pohledy: na straně jedné přes své architektonické a urbanistické projekty, na straně druhé pak přes témata soustředěná kolem rozvíjejícího se online atlasu umění, architektury a médií Socks (socks-studio.com). Obě vrstvy jsou do velké míry propojené a navzájem se ovlivňují. Veškeré projekty ateliéru vznikají jak na základě výzkumu, soutěží a zakázek, tak i skrze tvorbu textů a kurátorské aktivity.Mariabruna Fabrizi studovala na Univerzitě Roma Tre v Římě a je zakladatelkou a partnerkou pařížského architektonického ateliéru Microcities. Společně s Fosco Lucarellim v současné době provádí nezávislý výzkum realizovaný na stránkách Socks-studio.com. Je spolukurátorkou hlavní expozice na Architektonickém Trienále v Lisabonu nazvané Forma formy.Małgorzata Pizio-Domicz: Architektura a maloměsto

Přednáška představí první vlastní projekty a realizace vytvořené ve státní sféře i ty, na kterých Małgorzata Pizio-Domicz pracovala se svým manželem ve vlastním studiu. 
M. i A. Domicz je malý rodinný ateliér, který zpracovává návrhy budov v Opole v Polsku a blízkém okolí. Snaží se o důstojnost a jednoduchost blízkou minimalismu, což v regionálních městech, jako je Opole, není ani obvyklé, ani snadno přijímané.Małgorzata Pizio-Domiczová vystudovala architekturu na polytechnice v Poznani. Mezi lety 1980-90 pracovala ve státních projektových podnicích. Od roku 1990 spolupracuje s Antonim Domiczem. V roce 2014 byli společně vyznamenáni čestným oceněním SARP, což je nejvyšší cena polské Asociace architektů za celoživotní dílo.Změna programu vyhrazena. Rezervace míst není možná.

Přednášky budou simultánně tlumočeny do češtiny.

Vstupné zdarma, zapůjčení sluchátek pro tlumočení: 50 Kč

Na akci bude možné zakoupit trička a publikace Kruhu včetně nového sborníku Texty o architektuře 2014–2015 Švýcarské inspirace.
Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články