Archikultura ve Fiducii - Superstudio, Nasadil, Škoda a Havelková

Zdroj
Antikvariát a klub Fiducia
Vložil
Tisková zpráva
15.04.2013 15:50
Srdečně vás zveme na tři akce, které Antikvariát a klub Fiducia pořádá v rámci festivalu Archikultura.

17.4. v 18:00 Pohyblivý svátek
Prezentace mladých  architektů SUPERSTUDIO

Prezentace výsledků letošní  ideové architektonicko-urbanistické soutěže SUPERSTUDIO, která je určena pro studenty  architektury bez ohledu na ročník a školu.  Jednotlivé týmy vždy mají za úkol během 24 hodin zpracovat zadání formou autorské zprávy a powerpointové prezentace o maximální délce 10 slidů v časovém limitu 200 vteřin.
Večerem bude provázet architekt Radim Václavík.

22.4. v 18:00 Vernisáž výstavy 
Jolana Havelková a Michal Škoda / MIMO PLÁN

Výstava Mimo plán Jolany Havelkové a Michala Škody je součástí festivalu Archikultura Ostrava. Oba autoři se ve své práci vyslovují k problematice vnímání a zobrazování prostoru.
Jolana Havelková ve svém fotografickém souboru sleduje objekty z nejrůznějších úhlů, ve kterém se proměňují tvary a proporce domů. Hluboký prostor pohledu zespoda nahoru je redukován na základní tvary, některé domy nejsou již zcela rozpoznatelné,  vypadají  spíše jako stavebnice.
Michal Škoda, pro kterého je architektura dlouhou dobu stěžejním tématem,mapuje ve svých deníkových záznamech s názvem Records vnímání prostoru kolem sebe, v každodenním životě, ale také  na  svých cestách.  Kromě fotografií pracuje s kresbou, texty a s výstřižky z novin.
Kurátorkou výstavy je Helena Musilová. 
Výstava v galerii Fiducia potrvá od 22. 4. 2013 do 25. 5. 2013

23.4. v 18:00 Pavel Nasadil - KONTEXT - KONCEPT
Přednáška architekta Pavla Nasadila - Projekty a realizace atelieru FAM Architekti

Ateliér FAM Architekti, s.r.o. byl založen architektem Pavlem Nasadilem v roce 2005. Kromě četných realizací v České Republice intenzivně spolupracuje s britskou architektonickou kanceláří Feilden + Mawson. Ateliér má zkušenosti s projekty individuálního bydlení i složitými typologickými tématy veřejných a dopravních staveb v České Republice i zahraniční. Přednáška se zaměří na metodu práce architekta a její porovnání na příkladech českých i britských projektů, včetně nejnovějších rozpracovaných úloh.

Pavel Nasadil - narodil se roku 1975 v Opavě. Po studiu architektury na Českém vysokém učení technickém v Praze v letech  1995-2003 pracoval v pražské architektonické kanceláři Aulík Fišer Architekti a své studium si doplnil na Škole architektury prof. Emila Přikryla na Akademii výtvarných umění. V roce 2005 založil architektonickou kancelář FAM Architekti, s. r. o. Praha. Od roku 2008 je autorizovaným architektem České komory architektů a partnerem kanceláře Feilden+Mawson LLP v Londýně. V loňském roce začal působit v Komisi Rady hl. města Prahy pro územní plán a jeho změny, stal se členem Klubu Za starou Prahu a vedl ateliér na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Získal řadu cen, mimo jiné v roce 2004 čestné uznání Grand Prix Obce architektů a v roce 2011 Grand Prix Národní cena za architekturu. Je autorem řady projektů, soutěžních návrhů a realizací.

Celý program festivalu Archikultura najdete - zde.

Akce antikvariátu a klubu Fiducia finančně podporují: Ministerstvo kultury ČR, Nadace Open Society Fund Praha, Statutární město Ostrava, Nadace OKD, Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, Nadace české architektury, Česká komora architektů, MUDr. David Feltl, advokátní kancelář Jansa,Mokrý,Otevřel a partneři, Nadační fond Kousek po kousku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články