Zájem o rekonstrukci hradeckého muzea mají dvě firmy

Zdroj
Tomáš Kučera
Vložil
ČTK
29.10.2017 12:40


Hradec Králové - Zájem o opravu Muzea východních Čech v Hradci Králové vyslovily dvě společnosti. Odhadované náklady na opravu secesní budovy na Eliščině nábřeží jsou 73 milionů korun a hotova by měla být v polovině roku 2019. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Petr Vinklář.


"Ve lhůtě pro podání dorazily dvě nabídky. Komise pro otevírání nabídek je zkontrolovala a neshledala žádný důvod k tomu, aby nebyly hodnoceny a posuzovány. Dokud nebude posuzování a hodnocení nabídek ukončené, nemůžeme informace o cenách a účastnících poskytnout,"
uvedl Vinklář.

I když už stěhování sbírek začalo, muzeum je stále v provozu. Otevřeno je denně mimo pondělí od 09:00 do 17:00. Výstavy v muzeu budou moci lidé navštívit ještě v neděli 5. listopadu. Potom návštěvníci budou moci do budovy už jen na nedělní program pro děti a 1. až 3. prosince, kdy se muzeum otevře kvůli tradičnímu Muzejnímu adventnímu trhu. "Poté se budova muzea na více než rok z důvodu plánované rekonstrukce definitivně uzavře," uvedl Jaroslav Zámečník z muzea.

V budově vzniknou nové výstavní prostory, část z nich bude nově spravovat přímo město. Z terasy u kopule na střeše bude výhled na část centra města podél labského nábřeží. Na rekonstrukci budovy muzea by pak měla navazovat obnova přilehlého parčíku za objektem u Kotěrovy ulice.

Muzejní budova vznikla podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909 až 1912 a patří k nejvýznačnějším stavbám Hradce Králové. V roce 1995 bylo muzeum prohlášeno národní kulturní památkou.

Zřizovatelem východočeského muzea je Královéhradecký kraj a investorem opravy město Hradec Králové.
0 komentářů
přidat komentář

Související články