Werichova vila na Kampě se dnes večer otevře veřejnosti

Vložil
ČTK
30.06.2017 08:20


Praha - Dnes večer se veřejnosti otevře zrekonstruovaná Werichova vila na pražské Kampě. Zpřístupnění bude doprovázet slavnostní večer s hudebním a tanečním programem za účasti řady známých osobností. Vilu, kterou po letech chátrání opravila Praha 1, má v nájmu Nadace Jana a Medy Mládkových, která v ní bude provozovat muzeum.


Prohlídky vily začnou dnes od 19:00 a potrvají do pozdních nočních hodin. Kvůli očekávanému velkému zájmu bude nutné se na ně předem registrovat v infostánku u objektu. Ze stejného důvodu půjde jen o krátké seznamovací prohlídky, nikoliv o delší s podrobným výkladem. V budově vily se bude nacházet expozice věnovaná Janu Werichovi včetně rekonstrukce jeho pracovny. Část prostor je věnovaná i jiným významným osobnostem, které zde žily, například národnímu buditeli Josefu Dobrovskému nebo básníku Vladimíru Holanovi.

Doprovodný program odstartuje v 18:45 a budou se ho účastnit kromě zástupců nadace a politiků i herci, kteří jsou nějak spjatí s osobností Jana Wericha. Půjde například o Jiřinu Bohdalovou, Jiřího Menzela, Jana Přeučila nebo Josefa Zímu. Dobovou hudbou akci doprovodí Sestry Ježkovy a kapela Melody boys. Na programu jsou i taneční ukázky.
0 komentářů
přidat komentář

Související články