V novoměstské nemocnici začala stavba dětského pavilonu

Vložil
ČTK
25. 10. 2017 07:50
Nové Město na Moravě - V nemocnici v Novém Městě na Moravě dnes slavnostně začala stavba dětského pavilonu. V nové budově bude 33 lůžek, z toho tři budou vyčleněna pro intermediární péči. Kapacita se proti bývalému dětskému oddělení zvýší o pět lůžek. Nový pavilon by měl být hotov do konce roku 2018. Zdravotníkům by měl umožnit poskytování zdravotnických služeb odpovídajících současnosti. ČTK to sdělil mluvčí nemocnice Petr Hladík.


Demoliční práce původní budovy dětského oddělení začaly ve druhé polovině srpna. Stavbu nového dětského pavilonu v hodnotě téměř 72 milionů korun financuje Kraj Vysočina. Zhotovitelem pavilonu je žďárská společnost PKS stavby. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, vznikne také zázemí pro děti a rodinný doprovod.

Novoměstská nemocnice o výstavbu nového dětského oddělení usilovala už delší dobu. Stará budova, jejíž některé části pocházely z 50. let minulého století, už neposkytovala pacientům ani zdravotníkům potřebný standard. "Byla nutná výměna elektroinstalací, vody a odpadů. Také dispozičně již budova přestávala vyhovovat současným potřebám," uvedl už dříve technický náměstek nemocnice Jiří Drdla. Nová budova je podle něj koncipovaná jako pasivní dům, takže by měla přinést úsporu provozních nákladů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články