V Maloměřicích se postaví méně bytových a více rodinných domů

Vložil
ČTK
19.04.2017 16:15
Brno - Stavební firma Kaláb dala přepracovat projekt obytného souboru v brněnské městské části Maloměřice. U Svitavy podél Parkové a Kusákovy ulice mělo původně bydlet zhruba 600 lidí. Nový projekt počítá s necelými 500 obyvateli a většinu bytových domů nahradily domy rodinné, vyplývá z dokumentů na Informačním portálu EIA.

Firma se v uplynulých dvou letech potýkala s velkým odporem místních obyvatel. Zatímco původně se počítalo s osmi bytovými domy a devíti rodinnými, nyní se plánují jen dva bytové domy se 117 byty a 66 rodinných domů. Nový projekt by tak měl více odpovídat připomínkám místních.

Na území je nyní neudržovaná zeleň a patří do záplavového území. Plánovaná protipovodňová opatření se mají později včlenit do jednotné protipovodňové ochrany města. Proti předchozímu návrhu nezhorší aktuálně plánovaná opatření odtokové poměry v jiných úsecích řeky.

Investor počítá se zahájením stavby v příštím roce, pokud se mu podaří získat územní rozhodnutí a stavební povolení. Obytný soubor se má stavět postupně do roku 2025. U bytů a rodinných domů bude i 300 parkovacích míst, část venku a část umístěná v domech. Uprostřed souboru má vzniknout parčík a počítá se se sadovými úpravami, současnou zeleň čeká kácení.

Poblíž plánované výstavby už několik měsíců vzniká jiný developerský projekt, a to v brownfieldu u ulic Obřanská a Olší. Firma Stavos zahájila v první ze čtyř etap stavbu 23 rodinných domů. V dalších etapách má vzniknout do roku 2022 jeden polyfunkční objekt, pět bytových domů a šest rodinných. Součástí je i stavba nových ulic, což budou prodloužené ulice Franzova a Vřesová. Postupně by zde mělo bydlet také asi 500 lidí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články