V Dolních Břežanech u Prahy otevřeli sportovní haluDolní Břežany - V Dolních Břežanech u Prahy otevřeli novou sportovní halu pro školáky, sportovní kluby i veřejnost. Celkové náklady včetně pořízení pozemku vyšly na 113 milionů korun, z toho téměř 80 milionů korun získala obec od ministerstva financí a deseti miliony přispěl kraj. ČTK to dnes sdělila Lucie Vospělová z dolnobřežanské radnice.


"Výstavba sportovní haly je největší investiční akcí obce, díky níž získává břežanská škola nové prostory na výuku tělocviku. Halu budou pro svou činnost využívat také místní sportovní kluby, veřejnosti bude sloužit na rekreační sport," uvedl starosta Věslav Michalik (STAN). V budově bude pole něj možné pořádat i kulturní a společenské akce.

Podle Jakuba Našince, který je autorem architektonického návrhu, jde v Česku o ojedinělou stavbu. Výjimečnost spočívá v oblém tvaru, plášti z hliníkového šindele a také způsobu osvětlení pomocí světlovodů.

Prostory jsou navrženy tak, aby umožnily různé režimy využití, halu je možné rozdělit na více částí pomocí elektricky ovládaných rolet. Součástí je sportovní vybavení pro školní výuku, elektricky sklopné koše na basketbal, ozvučení a velkoplošná obrazovka. Kromě šaten s umývárnami jsou v budově také kabinety pro učitele.

Sportovní haly budují i další středočeská města, například Kutná Hora. Podobný projekt chystá i Kolín.
0 komentářů
přidat komentář

Související články