Strakova akademie projde rekonstrukcí za 295 milionů korun

Vložil
ČTK
26. 09. 2017 12:55


Praha - Strakova akademie, v níž sídlí Úřad vlády ČR, projde v nadcházejících dvou a půl letech rekonstrukcí. Opraveny budou její fasády a střecha, stejně jako plot kolem celého areálu. Náklady na rekonstrukci jsou 294,5 milionu korun, práce začínají tento měsíc, uvedl dnes v tiskové zprávě Úřad vlády ČR.


Smlouvu o rekonstrukci Strakovy akademie uzavřel úřad na základě otevřeného výběrového řízení s konsorciem firem Hochtief a Geosan na konci srpna. Podle smluvní dokumentace se v rámci rekonstrukce budou opravovat omítky, nátěrové vrstvy, štukové, kamenné a kovové klempířské prvky i břidlicová střecha. Součástí rekonstrukce plotu areálu budou opravy omítek, kamenných prvků a vstupní brány.

Rekonstrukce se uskuteční za plného provozu Úřadu vlády ČR. Konsorcium má na dokončení prací 30 měsíců.

Strakova akademie byla vybudována na konci 19. století jako studentská kolej. K vládním účelům slouží od roku 1945, sídlem české vlády je od roku 1993. Zatím poslední velkou stavební úpravou budovy bylo překrytí vnitřního atria skleněnou střechou a přeměna prostoru v nový tiskový sál. Tato přestavba se uskutečnila v roce 2008.
0 komentářů
přidat komentář

Související články