Stavba bazénu v Pardubicích se po zastavení dotací oddaluje

Vložil
ČTK
06.06.2017 09:05
Architektonická studie 2010, Adonis projekt spol. s r.o.
Pardubice - Stavba pětadvacetimetrového bazénu v Aquacentru Pardubice se oddaluje. Firma, která zvítězila ve veřejné soutěži o zakázku, od účasti z technických důvodů odstoupila a vedení radnice proto soutěž zrušilo. Hlavním důvodem však je zastavení investičních dotací z ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, kde mělo město již schválených 20 milionů korun.


"Zrušení dotace může ovlivnit případný termín, dokdy by stavba měla být hotová, proto bylo logické soutěž zrušit," uvedl primátor Martin Charvát (ANO). Nový bazén má stát v proluce mezi výstavištěm Ideon a akvaparkem. Náklady se odhadují na zhruba 50 milionů korun.

Město má připravenou projektovou dokumentaci na přístavbu bazénu, o stavbu má stále zájem a počítá s vyhlášením nového výběrového řízení na dodavatele. Mezi tím bude řešit možnosti financování, ať už s dotací, nebo bez ní. Výstavbu bez podpory státu by museli schválit zastupitelé, současný rozpočet s touto variantou nepočítá.

"Bazén měl sloužit převážně plaveckým školám a sportovním klubům, pozastavení dotací přímo do sportu se zase může odrazit v pravidelných aktivitách sportovních klubů," uvedl Charvát, Pardubice již řešily pomoc organizátorům mistrovství světa v hokejbalu, které se ve městě právě koná a kterému chybějí dotace přislíbené na jeho pořádání. Vážné finanční problémy mají bez dotací také organizátoři blížící se tradiční tenisové Pardubické juniorky.
0 komentářů
přidat komentář

Související články