Skanska koupila pozemek u metra Kolbenova, chce zde stavět

Vložil
ČTK
03.03.2017 11:15
foto: http://www.architravel.com

Praha - Společnost Skanska koupila od firmy Codeco UK za 841 milionů korun pozemek v blízkosti metra Kolbenova v pražských Vysočanech. Skanska o tom dnes informovala ČTK. Uvedla, že na místě starých průmyslových budov plánuje postavit rozsáhlou rezidenční čtvrť s dobrou dostupností do centra města.


Deník E15 již dříve napsal, že na místě mají být postaveny bytové domy se zhruba tisícovkou bytů. Uvedl, že společnost Skanska Reality pro bytový komplex navrhuje jméno Čtvrť Emila Kolbena, průmyslníka, který vytvořil základ okolní tovární zástavby. Nynější územní plán podle listu s výstavbou počítá, o konkrétní podobě rozhodne architektonická soutěž. Část projektu přibližně o stovce bytů Skanska Reality získala i se stavebním povolením. Stavět tedy může začít hned, dodal deník E15.

Skanska patří k největším stavebním a developerským společnostem v Česku a na Slovensku. Zabývá se hlavně silničním a železničním stavitelstvím a betonovými konstrukcemi. Její dceřiné společnosti se zaměřují i na stavbu bytů a komerčních nemovitostí převážně v Praze. Rezidenční část Skanska Reality loni prodala 450 nových bytů, meziročně zhruba o desetinu méně.

Na začátku roku Skanska Reality zahájila prodej v projektu Port Karolína v Praze 8. Nyní zde má prodáno 60 procent bytů v první etapě. Druhá etapa půjde na trh ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Počet nových prodaných bytů v Praze loni meziročně vzrostl zhruba o sedm procent na 6650. Průměrná cena se zvýšila o 19,5 procenta na 71.567 korun za metr čtvereční, vyplývá ze společných údajů společností Central Group, Trigema a Skanska Reality.0 komentářů
přidat komentář

Související články