Radnice Prahy 3 letos opraví jedno náměstí, další dvě příští rok

Vložil
ČTK
18.05.2017 17:30
Praha - Praha 3 plánuje do konce roku zrekonstruovat Komenského náměstí na rohu Roháčovy a Českobratrské ulice. Následovat bude v příštím roce obnova Tachovského a Kostnického náměstí. ČTK to sdělil zástupce starostky městské části Ivan Holeček (ČSSD). Revitalizace prvního z prostranství by mohla být dokončena ještě letos.


Menší Komenského náměstí v minulosti sloužilo jako parkoviště. Během jeho úpravy bude doplněna a obnovena zeleň, vysazeny nové stromy a umístěn vodní prvek a nový mobiliář. Celková revitalizace by podle rozpočtu městské části měla vyjít na 31 milionů korun, 15 milionů se radnici podařilo získat od magistrátu. S úpravami se podle Holečka začne letos v září nebo v říjnu a práce potrvají několik měsíců. "Bude záviset na počasí, ale mohlo by se to stihnout do konce letošního roku," uvedl místostarosta.

Kromě této investice chystá radnice Prahy 3 také revitalizaci dalších dvou veřejných prostranství. Kostnické náměstí mezi Husitskou a Seifertovou ulicí se mělo původně začít opravovat také ještě v tomto roce, podle Holečka je však pravděpodobnější termín začátek příštího. Na rok 2018 je naplánována i revitalizace Tachovského náměstí ve svahu pod Vítkovem, do kterého ústí tunel propojující Žižkov a Karlín. Měla by zlepšit přístup na Vítkov a propojit prostranství s cyklostezkou. Podle Holečka je před začátkem prací ještě potřeba dořešit majetkové vztahy.

Úpravy čekají v blízké budoucnosti i další pražská náměstí. Začátkem příštího roku by měla začít dlouho plánovaná rekonstrukce spodní poloviny Václavského náměstí. Do dvou let by mohly začít také rekonstrukce Malostranského náměstí a náměstí Jana Palacha.
0 komentářů
přidat komentář

Související články