Napajedla dokončí obnovu nádvoří radnice

Vložil
ČTK
23.01.2017 16:05
foto: http://moravskehospodarstvi.cz/

Napajedla - Napajedla na Zlínsku dokončí postupnou rekonstrukci nádvoří radnice. Prostor byl již dříve vydlážděn, přibylo tam pódium, loni město začalo nádvoří využívat k různým akcím. Zůstal ještě objekt bývalých garáží technických služeb, nyní by v něm měly být nové veřejné záchody, řekla dnes ČTK starostka města Irena Brabcová (Napajedelské fórum-ANO).


"Záchody by měly sloužit i pro kulturní a společenské akce, které se na nádvoří uskutečňují. Bude tam i bufet a sklady mobiliáře, který město používá ve venkovních prostorách," uvedla starostka. V objektu vznikne také malá pasáž, která propojí nábřeží s radničním dvorem.

"Je to poslední krok, který bychom měli kolem radnice dokončit," uvedla Brabcová. Úprava bývalých garáží by měla stát asi deset milionů korun.

V centru města byly již dříve upraveny další plochy, na prostor radnice navazuje nová plocha před kinem, vedle radnice je nová parkovací plocha. Změnou prošel i areál bývalých technických služeb, který slouží jako zázemí pro cyklisty, kteří jezdí podél řeky Moravy a Baťova kanálu.

Sedmitisícové město hospodaří letos s rozpočtem s příjmy 115 milionů korun a výdaji 145 milionů korun, schodek pokryjí úspory z minulých let. Na investice je vyčleněno 46 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články