Litvínov připravuje stavbu dopravního terminálu u nádraží

Vložil
ČTK
29. 10. 2017 12:50


Litvínov - Litvínov připravuje stavbu dopravního terminálu u autobusového a vlakového nádraží. Současný stav nevyhovuje chodcům, dopravcům ani taxikářům. Radní nyní vybrali firmu, která zpracuje projektovou dokumentaci. Z ní vyplynou náklady na celou investici. Osmdesát procent z nákladů má podle podepsané smlouvy zaplatit Ústecký kraj, zbytek město.

"Místo, kde se kříží vlaková a autobusová doprava a MHD, je ve velmi neutěšeném stavu a kraj přišel s návrhem na vznik moderního terminálu, který jsme podpořili," uvedl místostarosta Milan Šťovíček. Moderní terminál by měl přispět k bezpečnosti a plynulosti dopravy.

Projekt zpracuje firma Metroprojekt Praha, která podala nejvýhodnější nabídkovou cenu zhruba 5,7 milionu korun včetně DPH. Z projektu revitalizace prostor přestupního uzlu vyplynou náklady na stavbu. Podle dohody Ústeckého kraje a města by 80 procent celkových nákladů měl zaplatit kraj.

Do projektu bude zahrnuta také rekonstrukce tramvajové trati mezi Litvínovem a Mostem, kterou připravuje dopravní podnik. "Dopravní podnik nadiktoval do projektu svoje potřeby tak, aby pak terminál lépe vyhovoval cestujícím," uvedl Šťovíček.

V prostoru u nádraží je několik objektů, které patří soukromým majitelům a Správě dopravní železniční cesty (SŽDC). Radnice by některé chtěla vykoupit a zřídit například záchytné parkoviště. Prostor by podle původního odhadu mohl být předán k užívání do konce roku 2020.
0 komentářů
přidat komentář