Líbeznice plánují stavbu víceúčelové hasičské stanice

Vložil
ČTK
23.03.2017 09:45
Líbeznice (u Prahy) - Líbeznice u Prahy plánují stavbu víceúčelové hasičské stanice. Sloužit má dobrovolným hasičům i pracovníkům technických služeb. Na návrh stavby obec vypsala architektonickou soutěž. Pokračuje tak obnova centra obce.


Radnice počítá s náklady okolo sedmi milionů korun, práce chce zahájit co nejdříve, ale kvůli plánovanému využití dotací a lhůtám pro vypsání tendru to zřejmě letos nebude. "Spíše začneme příští rok," řekl dnes ČTK místostarosta František Závorka.

Součástí projektu mají být stavební úpravy dosavadního zázemí technických služeb, počítá se s parkovacími stáními pro hasičské vozy i komunální techniku, šatnou, klubovou místností, sociálním i dalším zázemím, dílnou, přístřešky a podobně.

Návrhy mohou architekti zasílat do konce letošního května, komise by ten nejlepší měla vybrat na začátku června. Kromě nákladů na vybudování bude komise při výběru posuzovat i náklady na provoz navržené stavby.

Líbeznice například nedávno dokončily přestavbu půdních prostor hlavní školní budovy za téměř 40 milionů korun. Obec ročně hospodaří se zhruba 50 miliony korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články