Kvůli opravám bude do srpna uzavřena stanice metra Jinonice

Vložil
ČTK
08. 01. 17. 12:10
Praha - Cestujícím se dnes na zhruba sedm měsíců uzavře stanice Jinonice linky B pražského metra. Důvodem je plánovaná rekonstrukce. Konec výluky je naplánován na 7. srpna. Soupravy metra budou do té doby stanicí pouze projíždět a náhradní dopravu do Jinonic zajistí autobusy.


Stanici otevřenou v říjnu 1988 pod názvem Švermova trápí masivní průsaky podzemní vody. Proto je třeba provést kompletní injektáž, sanovat poškozené ostění a namontovat nový odvodňovací systém. "Rekonstrukce bude využita i pro modernizaci technologické části, aby bezpečnostní standardy odpovídaly současné době," uvádí podnik na webu.

První část rekonstrukce začala už v listopadu. Dělníci demontovali podhledy a obklad stěn tvořený skleněnými tvarovkami z dílny umělce Františka Víznera. Nyní oprava přechází do další fáze, kterou už není možné dělat za provozu.

Podle plánu se stanice Jinonice cestujícím znovu otevře počátkem srpna. Definitivně má být oprava ukončena do 17. listopadu. Náklady na rekonstrukci podnik odhaduje na 145 milionů korun.

Po dobu uzavření stanice budou dopravu do Jinonic zajišťovat autobusy číslo 137 a 149 od stanice metra Nové Butovice. Zavedena navíc bude autobusová linka 153, která pojede z Knížecí přes Malvazinky, U Waltrovky a Jinonice na Vidouli.

Na lince 137 bude zrušena zastávka na Vidouli a mezi zastávkami U Waltrovky a Jinonice budou nově zastávky U Waltrovky a U Trezorky. Přesunuty budou také zastávky autobusů Jinonice a Hutmanka.
0 komentářů
přidat komentář

Související články